Ege Endüstri’nin ARGE merkezi, iki ödül birden kazandı

Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri, 5 yıldır sürdürdüğü ARGE çalışmalarının karşılığını almaya başladı. Ege Endüstri’nin ARGE merkezi, Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) ve Türkiye İhracatçıları Merkezi (TİM)’in ortaklaşa düzenlediği ARGE Proje Pazarı Yarışması’na iki proje ile katılarak birincilik ve ikincilik ödülü kazandı. Ödül alan tasarımlar 248 proje arasından finale kaldı.

17 Mayıs Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde Teknisyen Özcan Doğan ile Araştırmacı Ahmet Güler ödüllerini Ege Endüstri ve ARGE Merkezi adına aldılar.

Global ve Türk otomotiv üreticilerine dingil, dingil komponentleri ve süspansiyon sistemlerinde tedarikçi olan, sektörünün öncü kuruluşu Ege Endüstri’nin 2008 yılında Kurulan Ar-Ge merkezi Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) ve Türkiye İhracatçıları Merkezi (TİM)’in ortaklaşa düzenlediği ARGE Proje Pazarı Yarışması’nda katıldığı yenilikçi projeleri ile ödüllendirildi. 5 yıldır titizlikle araştırma ve geliştirme çalışmaları sürdüren, başta İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü olmak üzere bölge üniversiteleri ile üniversite-sanayi işbirliğine önem veren Ege Endüstri, yüksek mühendislerden oluşan uzman kadrosuyla çalışmalarını sürdürüyor. Üretim sürecinin daha kaliteli ve verimli olmasını amaçlayan firma, bu çalışmalarının karşılığını ödüllerle almaya başladı.

Ege Endüstiri’nin ARGE Merkezi çalışanlarından Teknisyen Özcan Doğan ile Araştırmacı Ahmet Güler, mekanik ve fonksiyonellik kategorisinde tasarladıkları ürünlerle ödüllendirildiler. Yarışmada “Banjo Destek İlavesi ile Güçlendirilmiş Diferansiyel Kovanı” projesi birinci olurken, “16 Ton Taşıma Kapasiteli Döküm Diferansiyel Kovanının Saç ve Kaynaklı Olarak Tasarımı ve İmali” projesi ise ikinci oldu. 17 Mayıs Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Teknisyen Özcan Doğan birincilik ve Araştırmacı Ahmet Güler ikincilik ödüllerini Ege Endüstri ve ARGE Merkezi adına aldılar.

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...