Eduplus’tan Yenilikçi Markalar Zirvesi’nin onur ödülü Ali Haydar Bozkurt’a verildi

YENİLİKÇİ MARKALAR ZİRVESİ’NDE ONUR ÖDÜLÜ TOYOTA PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş. CEO’SU ALİ HAYDAR BOZKURT’A VERİLDİ

Eduplus tarafından düzenlenen Yenilikçi Markalar Zirvesi’nde onur ödülü Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’a verildi. Onur ödülü sektöründe yenilikçi uygulamalar ve rehberlik rolüne sahip kişilere veriliyor.

Dünyadan ve Türkiye’den önemli şirketlerin üst düzey yöneticilerini buluşturan Yenilikçi Markalar Zirvesi’nde “Değişim Çağında Liderlik – Global Düşünmek, Vizyoner ve Öncü Olmak” konulu bir konuşma da yapan Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın yenilikçi bir marka olduğunun altını çizerek “Toyota sektöründe geliştirdiği teknolojiler ile öncü ve vizyoner olma özelliğini her zaman taşımıştır. İnsan hayatını kolaylaştıran ve onlara en iyisini sunma gayretinde olan Toyota geleceğe yönelik yılda 7 milyar Euro’ya yakın AR-GE yatırımlarıyla da liderliğini pekiştirmektedir. Aldığım bu ödül tüm Toyota ailesinin ödülüdür” dedi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...