Crafter daha ekonomik ve daha güçlü

Volkswagen Ticari Araç’ın bir çok modelinde kullanılan ve kendisini ispatlayan 2.0 TDI Çift Turbo dizel motor, eski modele oranla yüzde 14 daha fazla tork sağlarken, yüzde 12 daha az yakıt tüketimiyle ticari araç kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Bir önceki versiyonu tamamen geliştirilerek yeniden tasarlanan; teknoloji, tasarım, güvenlik, konfor ve iç hacmindeki yenilikleriyle sınıfının ötesinde olanaklar sunan Volkswagen Crafter, 2 litrelik Çift Turbo TDI motoruyla da büyük ilgi görüyor.  Volkswagen Ticari Araç’ın daha önce Transporter ve Amarok modellerinde de kullandığı ve başarısı kanıtlanmış Common Rail doğrudan püskürtmeli, güçlü ve yakıt yönünden verimli dört silindirli 2.0 TDI çift turbo dizel motor, Crafter’ı rakiplerinin bir adım önüne taşıyor.

Euro 5 egzoz emisyon standartlarına uygun yeni motor Crafter’ı bir önceki nesline göre yüzde 12 daha tasarruflu yapıyor; 100 kilometrede 7.9 litre gibi düşük yakıt tüketim değerlerine sahip Crafter, yüzde 19 oranında düşürülmüş karbon emisyonuyla da son derece çevreci. Güçten taviz vermeyen Crafter, bir önceki nesline göre yüzde 14 daha güçlü; 163 PS güç üreten motor, 400 Nm tork sağlıyor.

Yeni 2.0 TDI Çift Turbo motor Crafter’ı performanslı ve verimli bir araç yaparken aynı zamanda konforlu yolculuğun da garantisini veriyor. Common Rail Injection teknolojisi sayesinde çok daha sessiz olan Crafter her türlü iklim, hava ve arazi koşullarında sürüş kalitesinden taviz vermiyor.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir