Chevrolet bayilik ağını Tekkar ile güçlendirdi

İstanbul Anadolu yakasında Kartal’daki plazasında 12 Ocak 2012 tarihinden itibaren Türkiye’nin en dinamik otomobil markası Chevrolet’yi otomobilseverler ile buluşturmaya başladı. Teknolojik olarak en son donanıma sahip plazada, üstün teknik servis anlayışının yanı sıra, konuklara ait geniş misafir kabul ve bekleme salonu ile müşteri memnuniyetinin ön plana çıkarılması amaçlanıyor.

Chevrolet TEK-KAR, mekanik atölye, boya ve kaporta atölyesi, yedekparça deposu, showroom, misafir kabul salonu, misafir kafeteryası, personel dinlenme ve giyinme salonlarından oluşan 3570m² kapalı alan, 1380m² açık alan ile toplam 4950m² alanda hizmet veriyor. Aynı zamanda kaporta ve boya atölyesinde günde 10, mekanikte ise 60 araca hizmet verebilecek.

TEK-KAR (şirket tam ünvan) A.Ş. İstanbul Avrupa yakasında hizmete sunduğu tesis ile ilgili olarak Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca şu açıklamayı yaptı; “Dünya çapında liderlik koltuğuna oturmuş Chevrolet markası olarak Türkiye’de, her geçen gün, aileye yeni katılan modeller ile dinamik bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. 2011 yılında Chevrolet olarak 23.610 adet perakende satış yaptık. Binek araç pazarından %3,98 pay aldık. 2010 yılına göre binek pazar %16,43 büyürken Chevrolet markası olarak yaklaşık iki katına yakın olan  %31’lik bir büyüme gösterdik. 2011 yılında 47 otomobil markası arasında Chevrolet markası olarak geçen seneye kıyasla bir sıra yukarı çıkarak binek araç pazarının en çok satan 8. markası olduk. Bu başarılarımızı daha da ileriye taşıma gayemize uygun olarak, ülke çapında 65 farklı noktadan müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışan bayi ağımıza, TEK-KAR Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tesisini de katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

1993 yılında kurulan TEK-KAR Grup, otomotiv, sigorta ve inşaat sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir