Capital’den Doğuş Otomotiv’e “Sektöründe En Çok Beğenilen Şirket” Ödülü

Capital dergisi’nin GFK araştırma şirketi ile birlikte bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştirdiği “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının ödül töreni 19 Mart 2013 tarihinde Conrad’da düzenlendi. Türkiye’nin en beğenilen 20 şirketi ve 37 sektörün en beğenilen 3 şirketinin açıklandığı gecede Doğuş Otomotiv “Otomotiv Sektörünün En Beğenilen Şirketi” ödülünü almaya hak kazandı. Ödülü, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu aldı.

Capital dergisinin GFK Türkiye araştırma şirketi ile birlikte bu yıl 13’üncü kez düzenlediği Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçlarına göre “Otomotiv Sektöründe En Beğenilen” birinci şirket Doğuş Otomotiv oldu.

19 Mart 2013 tarihinde düzenlenen törende Doğuş Otomotiv’e verilen “Otomotiv Sektöründe En Beğenilen Birinci Şirket” ödülünü, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu kabul etti.

Doğuş Otomotiv’in bu ödüle layık görülmesinden dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden Bilaloğlu, “Doğuş Otomotiv bugün Türkiye’nin lider otomotiv distiribütörü konumundadır. Kalite ve verimlilik odaklı çalışmalarımızı şirketimizin tüm operasyonel süreçlerine taşıyarak, sahip olduğumuz bu konumu kuvvetlendirerek koruyacağız. Aynı anlayışla insan kaynakları alanında da başarılı çalışmalarımızı sürdürerek, çalışanlarımız ile birlikte daha da büyümeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” araştırması geçtiğimiz yıl toplamda 500’ün üzerinde şirketten 1.555 yöneticinin katıldığı anket ile gerçekleştirildi. Ağustos 2012 tarihinde saha çalışmaları başlayan araştırma kapsamında iş dünyasını temsilen 8.500 yöneticiye online anket gönderildi. Ankete katılan 1.555 yönetici hem Türkiye’nin hem de sektörünün en beğenilen şirketini seçti.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir