Bosch, otomotiv sektöründe 31,5 milyar avro ciro hedefliyor.

Bosch Otomotiv Grubu Başkanı Bernd Bohr, Hannover Ticari Araçlar Fuarı’nda yaptığı basın toplantısında Bosch Otomotiv işkolunun 2012’de 31,5 milyar Avro ciro hedeflediğini açıkladı.

Bohr, ayrıca daha düşük yakıt tüketimi ve daha fazla çevre koruma için hibrid çözümler ve enerjinin geri kazanımına yoğunlaşan Bosch Otomotiv işkolunun hayata geçireceği çok sayıda yenilik sayesinde, 2020 yılına kadar ticari araçların yakıt tüketimini yüzde 15 oranında daha azaltmak istediklerini belirtti.

Stuttgart/Hannover – Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden Bosch, global piyasalardaki çalkantıya rağmen ticari araç segmentinde büyüme fırsatları görüyor. Bosch Otomotiv Grubu Başkanı Bernd Bohr, “Verimlilik ve çevrenin korunması konusunda pek çok kişinin beklentileri var. Yenilikçi teknolojilerin, komple sistemlerin ve hizmetlerin tedarikçisi olarak, bu eğilimden yararlanmak için son derece iyi bir konumda bulunuyoruz” dedi.

Ticari araçları daha ekonomik ve daha güvenli hale getiren, daha uygun fiyatlı çözümlere talep olduğunu vurgulayan Bohr, Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında, “Hayata geçireceğimiz çok sayıda yenilik sayesinde, 2020 yılına kadar ticari araçların yakıt tüketimini yüzde 15 oranında daha azaltmak istiyoruz” diye konuştu.

Bosch, Otomotiv Teknolojisinde 176 bin kişiye istihdam sağlıyor

Mevcut satış durumunun otomotiv sektöründeki yavaşlamanın etkilerini açıkça gösterdiğini, Otomotiv Teknolojisi sektöründeki satışların yüzde 4’ün biraz altında artmasını beklediklerini belirten Bohr, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim bu duruma cevabımız, maliyetlerimizi azaltmaya yönelik adımlar atmak olacaktır. Bosch Grubu’nun satışları, şimdiye kadar yapılan tahminler doğrultusunda artacak. Dünya genelindeki 305.000’den fazla çalışanımızın 176 bini Otomotiv Teknolojisi iş kolunda istihdam ediliyor. Bu sayı, 2012 yılsonu itibarıyla sabit kalacak. Gerek bu sektörde, gerekse Bosch Grubu bünyesinde, araştırma ve geliştirme harcamaları endüstri ortalamasının üzerinde bulunuyor.”

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...