BMW 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın resmi otomotiv ortağı

Dünya çapında yüz binlerce insanın bugün başlayacak olan olimpiyat oyunlarını takip etmesi bekleniyor.  Otomotiv sektöründeki markalar destekledikleri atletler ve takımlar vasıtasıyla bu organizasyonda aktif rol alacak.

BMW’de organizasyonun resmi otomotiv ortağı. Sponsor olarak 3200 araçlık filosu ile organizasyona destek veren önemli otomotiv devlerinden bir tanesi konumunda. Olimpiyatlarda sporcuların ve VİP davetlilerin BMW araçlarıyla organizasyonda yer alması bekleniyor. BMW ayrıca ABD atletizm ve yüzme takımlarının da sponsoru, Amerikalı izleyiciler ithalat markası olarak yalnızca BMW reklamlarını izleyecekler gibi görünüyor.

Bu arada General Motors BMW ile rekabet edebilmeyi umduğu yeni Cadillac ATS için özel bir kampanya başlattı. Yıldız yüklü ABD erkek ve altın madalya ile olimpiyatlardan dönmesi beklenen kadın basketbol takımları ise ‘Jeep’ ile reklam için anlaştı.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...