BASF’nin sponsorluğunu üstlendiği 5. Otomotiv Kongresi düzenlendi

BASF’nin Otomotiv Boyaları sponsorluğunu üstlendiği 5. Otomotiv Kongresi, “Gelişim için Değişim” başlığı altında düzenlendi

OYDER’in bu sene beşincisini düzenlediği Otomotiv Kongresi, “Gelişim için Değişim” başlığıyla 22 Mayıs’ta Hilton İstanbul’da gerçekleştirildi. Dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin sponsorluğunu üstlendiği kongreye, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Meksika Eski Devlet Başkanı Felipe Caldaron konuşmacı olarak katıldı.

24 yıldır faaliyet gösteren ve her yıl düzenlendiği otomotiv kongreleriyle sektöre yön veren OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği), bu yıl, değişimi algılamak ve yeni dünya düzenine ayak uyduracak stratejileri belirlemek amacıyla 22 Mayıs tarihinde Hilton İstanbul’da 5. Otomotiv Kongresi’ni gerçekleştirdi. “Gelişim için Değişim” başlıklı kongrede, otomotiv sektöründe politik, teknolojik ve sosyal yeniliklere yönelik farkındalığının arttırılmasına ilişkin değerlendirmeler paylaşıldı.

Otomotiv sektörünün farklı kesimlerinden çok sayıda üst düzey yöneticinin katıldığı kongrede, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan otomotiv sektörünün Türk Ekonomisi’ndeki konumu ve önemi hakkındaki görüşlerini aktarırken, Meksika Eski Devlet Başkanı Felipe Calderon ise ülkesinde hayata geçirdiği reformlarla Meksika’nın dünya ekonomisinde önemli bir oyuncu olmasına dair tecrübelerini paylaştı. Kongre kapsamında OYDER Başkanı Şükrü Ilısal, BASF Coatings Oto Tamir Boyaları Ülke Müdürü Burhan Engin’e katkılarından dolayı bir plaket takdim etti.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF’nin grup şirketlerinden BASF Coatings, bu sene de kongrenin Otomotiv Boyaları sponsorluğunu üstlenerek OYDER’i ve otomotiv sektörünü desteklemeye devam ediyor. BASF’nin Dilovası’nda bulunan Otomotiv Tamir Renk Laboratuarı’nda faaliyet gösteren deneyimli ekibi, Türkiye’nin ve Avrupa’nın her yanından müşterilere renk karışım formülleriyle hizmet sunuyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir