Avia Kamyonlarında Çift Kabin (Crew Cab) Seçeneği

Avia mevcut kabin seçeneğine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Yeni kabin seçeneği mevcut Avia D120 modelinde ve Avia’ nın yeni üretilecek 12 ton üzeri tonajlı modellerinde opsiyonel olarak sunulacak. Euro V Cummins marka motorun standart olarak kullanıldığı çift kabin Avia kamyonlarında 185hp veya 207hp’ lik güç üreten iki farklı motor seçeneği sunulacak. Şanzıman ve direksiyon sistemi olarak yine ZF markası, fren sistemi olarak da Wabco kuru havalı sistem ve Albion marka dingiller tercih edilmiştir. Ayrıca körüklü (havalı) arka süspansiyon sistemi de Avia’da yine opsiyonel olarak sunulan bir diğer donanım paketidir.

Avia yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; ”Yeni Avia çift kabin versiyonu ile mevcut hedef kitlelere karayolları bakım-onarım hizmeti veren firmalar gibi yeni hedef kitlelerin katılmasının amaçlandığı ve böylelikle pazardaki rekabet gücünün daha da arttırılmasının hedeflendiği” belirtildi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir