Audi Mart ayını ödüllerle geride bıraktı…

Audi modelleri Almanya ve Meksika’da Mart ayında verilen ödüllerde segmentlerinin en iyi modelleri seçildi.

Audi modellerine, 2012’de başlayan ödül yağmuru devam ediyor. Almanya’da yayınlanan ve filo yönetimi konusunda otorite yayın olarak görülen Autoflotte Dergisi’nin 6 bin 400 okuyucuyla yaptığı oylamada, A1, A3, A6 ve A8 segmentlerinin en iyi araçları seçildi. Q5 de SUV kategorisinde Yılın En İyi Otomobili Ödülüne layık görüldü. A4 ve A8 de Auto Bild Allrad dergisinin 105 bin 200 okuyucusunun oy kullandığı anketinde, sırayla “40 bin Euro’nun altındaki en iyi dört çeker otomobil” ve “40 bin Euro’nun üzerindeki en iyi dört çeker otomobil” seçildi.
Yine Almanya’da online araştırmaları enstitüsü “mafo.de” tarafından yapılan ve otomobil markalarının marka imajlarının araştırıldığı çalışmada, Audi 20 otomobil markası arasında “en yenilikçi ve en çekici marka” oldu. Dünyaca ünlü tasarım ödülleri Red Dot’un 24 ülkeden 37 jüri üyesi tasarım kalitesi dalında Audi’yi “En iyi” secti. Meksika’da yayınlanan Automovil Panamericano dergisinin okuyucularının katıldığı oylamada da A1 ve Q5 segmentlerinde Yılın Otomobilleri Ödülü’ne layık görüldü.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir