Araç takip pazarı 2012’de hızlı büyüme hedefliyor

Dünyada gelişmiş ülkelerin yatırım yapma kararı aldığı en kritik 10 teknoloji arasında sayılan araç takip pazarı 2012’de hızlı büyüme vadediyor.
Şu anda 9 binin üzerinde müşteride 100 bin’den fazla araca hizmet sağlayan FiloTürk, 2012 yılında 40 bin araca daha mobil takip sistemi sunmayı hedefliyor. Araç Takip Sistemlerinin, hem şirketlere hem de bireylere ürettiği faydalara dönük farkındalığın her geçen gün arttığını belirten Filotürk Genel Müdürü Adil Masaracıoğlu: “Örneğin, çocuğunuzu taşıyan okul servisinin hızının kontrolünden, tükettiğiniz gıdanın taşınırken bozulmadığından emin olabilmeye, konutlarınızın yapımında kullanılan betonun en iyi koşullarda inşaata ulaştığından, acil durumlarda hastanıza en kısa sürede müdahale edilebilmesine kadar toplumun hemen her kesimini ilgilendiren alanlarda çok kritik faydalar sağlıyor.”

8 milyona yakın ticari araç bulunan Türkiye’de şu anda 275 bin araçta mobil takip sistemi kullanıldığını belirten Masaracıoğlu “Türkiye’de halen ticari araçların sadece %3’ünde mobil takip sistemlerinin kullanıldığı göz önüne alındığında bu alanda katedilecek çok yol var.  Gelişen ve hızlanan teknoloji sayesinde sektörün daha da büyüyerek ve diğer ilişkili sektörle entegre olarak araç takip kavramının çok ötesine geçeceğini düşünüyoruz. Öneğin, güvenlik sektörüyle birlikte “mobil güvenlik” kavramının oluşturulması, çağrı merkezi entegrasyonlu “Saha Gücü Yönetim” sistemlerinin oluşturulması gibi daha pek çok örnek uygulamalar geliştiriliyor. Araç takip sistemleri, zaman ve yakıt tasarrufunun yanı sıra sert araç kullanımından kaynaklı servis ve bakım maliyetlerini de düşürüyor, kaza riskini azaltıyor. Ekonomik tasarrufların yanı sıra, rölanti ve kötü araç kullanımından kaynaklı çevre kirliliğini de azaltmaya yardımcı oluyor.” dedi.
Türkiye’nin 81 ilinde haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz ve kaliteli hizmet anlayışıyla sürdürdükleri çalışmalarla müşteri memnuniyetini en üst düzeye arttırmaya çalıştıklarını belirten Masaracıoğlu: “FiloTürk olarak 2012 yılında Ar-Ge yatırımlarımıza hız kazandırarak yaptığımız yeni entegrasyonlar ve hizmet çeşitliliğimiz ile pazar payımızı daha da büyüteceğiz. Hedefimiz 100 bin olan kullanıcı sayısına 40 bin araç daha ekleyerek, yüzde 40’lık büyümeyi yakalamak”dedi.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir