Anadolu Isuzu sektör gelişimini desteklemeye devam ediyor…

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu (SMYO), Otobüs Kaptanlığı öğrencilerini ikinci kez mezun etti.

Anadolu Isuzu’nun da sponsorları arasında yer aldığı mezuniyet etkinlikleri kampüs içinde kongre merkezi önünde düzenlendi. “Ulaşım Sektörü” iş gücü piyasasına katma değer sağlayacak mezunlar ile sektör temsilcilerinin bir araya geldiği panelde sektörün sorunları ve geleceği konuşuldu.

“Sektöre nitelikli eleman yetiştirmek, sektörün gelişimine ve iyileştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla ikinci mezunlarını veren Afyon Üniversitesi’ni kutluyorum.” diyen Anadolu Isuzu Satış Müdürü Efe Yazıcı: “Meslek bilinci ve sorumluluğuna sahip genç kaptanların mezuniyetinde Anadolu Isuzu olarak destek vermek için buradayız. Sektörün daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyoruz. Bunun için Anadolu Isuzu olarak destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Panele; MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Sultandağ Belediye Başkanı Osman Acar, İETT İşletmeleri Eski Genel Müdürü, TÜLOMSAŞ Yön.Kur.Üyesi  Dr. Muammer Kantarcı, İETT İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Mümin Kahveci, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Mehmet Erdoğan, Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği (İSTAB) Başkanı Hakan Orduhan, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Genel Sekreteri Onur Orhon, Turizm Taşımacıları Derneği (TTDER) Başkanı Sümer Yığcı, Anadolu Isuzu Satış Müdürü Efe Yazıcı, Mercedes-Benz Türk A.Ş Otobüs Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otokar Pazarlama Müdür Yardımcısı Ersin Akdere, AFTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Altınkaya, TCV Genel Müdürü Timuçin Bayraktar, Has Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Latif Karaali, Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkez (UYGAR) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve AKÜ Sultandağı MYO Müdürü, Otobüs Kaptanlığı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kemal Karayormuk katıldı.

Anadolu Isuzu’nun; Novo Lux ve Citibus otobüslerinin de sergilendiği panel iki gün sürdü.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir