Almira, Türkiye pazarında büyüme atağında!

Bugüne kadar yurtdışı müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetler ile ön plana çıkan Almira Car Rental Services, yurtiçinde araç kiralamaya yönelik yatırımlarını arttırarak pazara yeni bir rekabet getiriyor. Yüzde yüz Türk sermayeli Almira, 20 yıllık deneyimini yenilikçi hizmet anlayışı ile birleştirerek yurtiçi araç kiralama hizmetlerinde de iddiasını sürdürüyor.

1993 yılında kurulan ve ağırlıklı olarak yurtdışından gelen araç kiralama taleplerini karşılayan Almira, yurtiçi pazarındaki varlığını daha da güçlendirmek için yatırımlarını arttırıyor. Uluslararası deneyimini, güvenli ve hızlı hizmet anlayışı ile birleştiren Almira, sektörel tecrübesinin ayrıcalığını Türk müşterilerine de yaşatıyor. Yurtiçinden gelen talepleri en hızlı şekilde karşılamak üzere yatırımlarına kesintisiz devam eden Almira, Türkiye genelinde artan ofis sayısı ile hizmet ağını daha da genişletiyor. Almira, 2013 yılı itibariyle 25 ofis ile hizmet vermeyi hedefliyor.

Avrupa’nın ve dünyanın en büyük araç kiralama brokerı Holiday Autos’un Türkiye’deki tek temsilcisi olan Almira, Türkiye genelindeki 20 ofisi ve 1200 araçlık filosu ile hizmet veriyor. Almira, araç kiralamada uygun fiyat politikasını benimseyerek geniş araç marka ve model seçenekleri ile müşterilerinin farklı ihtiyaç ve beklentileri için en ideal alternatifleri sunuyor. TURSAB ve TOKKDER üyesi olan Almira, her geçen gün büyüyen ve gelişen araç kiralama sektörünün önde gelen Türk firmaları arasında yer alıyor.

Almira Yönetici Ortağı Alper Akbay, Almira’nın hizmet ve yatırımlarına yönelik yaptığı açıklamada; “Türkiye’de araç kiralama sektörü her yıl % 15’lik bir oranda büyüme gösteriyor. Bu da yerli ve yabancı markaların sektöre olan ilgisini arttırıyor. Bir Türk markası olarak geçtiğimiz yıllarda çoğunlukla dış pazardan gelen talepleri karşılıyorken artık yurtiçi pazarda artan talep doğrultusunda yatırımlarımızı geliştiriyoruz. 2013 yılı sonuna kadar filomuz için yatırım yaparak 2000 araç sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu sene itibariyle iç pazardaki faaliyetlerimize daha da yoğunluk vererek, günlük ve kısa dönemli araç kiralamada sunduğumuz güvenilir hizmet ile lider bir konuma yükselmeyi hedefliyoruz,” dedi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir