Allison Transmission, ARÜS-DER 2012 Fuarına damgasını vuracak!

Allison Transmission, Türkiye’de  araçüstü ekipman alanındaki tek ihtisas fuarı olan ARÜS-DER 2012’nin ana sponsorluğunu yapıyor.

Araç ve Araçüstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜS-DER) ile orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük otomatik şanzıman üreticisi olan Allison Transmission, 30 Mayıs – 2 Haziran 2012 arasında CNR Expo’da her yıl yapılan 2.Araçüstü Ekipman Üreticileri Fuarı’nı sunacak.

ARÜS-DER, bu özel fuar ile ekipman üreticileri ve işletmecilerin tanışması için fırsatlar oluşturarak Türkiye’de hem belediye, hem de inşaat sektörlerinin gelişmesine katkıda bulunuyor. Bu yıl, fuarda Türkiye’deki belediyelerden 200 belediye başkanının katılacağı bir toplantı da organize ediliyor. Şu ana kadar olan kayıtlar, fuarın 2011’den bu yana neredeyse %100 büyüme kaydettiğini gösteriyor. 150 ürün grubunda, yaklaşık 12,000 katılımcı bekleniyor.

Geçen yılla karşılaştırıldığında, üç kat daha fazla yabancı ziyaretçinin katılmasının beklendiği fuar, yabancı ithalatçılarla ulusal ve yerel yönetimlerin yararlı iş bağlantıları gerçekleştirmelerini hedefliyor.

ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Fırat, Allison Transmission ile yaptıkları iş birliği ile ilgili açıklamasında; “ARÜSDER olarak sektörümüz gereği yelpazesi en geniş sivil toplum örgütleri arasında yer alıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışma ve etkinliklerle üstyapı sektörüne bir ivme kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, Allison Transmission’ın ARÜS-DER’12’nin ana sponsoru olmasından gurur duyuyoruz. Allison otomatik şanzımanları Türkiye pazarında belediye ve inşaat sektörleri için birinci seçenek olarak tanıtmak istiyoruz” dedi

ARÜS-DER üyelerinin uygulamaları genellikle mükemmel güvenilirlik, dayanıklılık ve performans gerektiren zorlu çalışmaları içeriyor. Endüstrideki liderlik görevinin bir parçası olarak ARÜS-DER, üyelerinin ve misafirlerinin otomatik şanzıman teknolojisinin yarar ve avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmesi için bu platformu sağlıyor. Allison tam otomatik şanzımanlar, tekerleklere sürekli güç aktararak aracın verimliliğini en üst düzeye çıkarıyor ve daha yüksek üretkenlik sağlarken, tüm aktarma organlarının bakım masraflarını da azaltıyor.

Allison’ın Türkiye Pazarı Geliştirme Yetkilisi Özgür Arasan yaptığı açıklamada; “Allison Transmission üst yapılı araç uygulamalarında dünya çapında ciddi bir deneyime sahip ve bu deneyimi Türkiye pazarında da sunuyoruz. Bu nedenle, bu seneki fuarda ARÜS-DER ile ortaklık yapmaktan ve sektöre yenilikler getirme çabalarına katkıda bulunmaktan çok mutluyuz” dedi.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.