Staroil Yağları Yeni Yüzüyle Raflarda

Starpet’in madeni yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş. ürünlerini yeni yüzüyle sürücülerle buluşturdu. Staroil madeni yağları, bundan böyle daha modern, şık ve kullanışlı ambalajlarıyla tüketiciyle buluşacak.

2006 yılında Starpet bünyesinde departman olarak kurulan madeni yağ fabrikası, 2010 yılında Staroil Petrolcülük A.Ş.’nin kurulması ile birlikte pazarda iddialı bir konuma geldi. Otomotiv yağlarında iddialı olan firma, bu ürün grubunda 6 bin ton satış hacmini yakalayarak yüzde 3,3’lük pazar payıyla madeni yağ sektöründe ilk 10 firma arasında bulunuyor.

Madeni yağ üretiminin yaklaşık yüzde 25’ini ihraç eden Staroil Petrolcülük A.Ş.; Irak ve Filistin pazarının en etkili üç oyuncusundan biri konumundadır. Bunların yanı sıra İsrail, Azerbaycan, Libya, Gana ve Gürcistan’a ihracat gerçekleştiren firmanın yaklaşık 30 ülkeyle de ihracat görüşmeleri devam etmektedir.

Tüketici Dostu Ambalajlar Raflarda

Ulusal ve uluslararası pazardaki çalışmalarına sağlam adımlarla devam eden Staroil Petrolcülük A.Ş., 2013 yılının ikinci yarısında satışa sunacağı yeni ambalajı ile raflarda yerini alacak. Staroil madeni yağları, bundan böyle daha modern, şık ve kullanışlı ambalajlarıyla tüketiciyle buluşacak.

Bu değişikliğin daha tüketici dostu ürünler yaratmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirten Staroil Petrolcülük A.Ş Genel Müdürü Erkan Pehlivan “Önümüzdeki beş yıl içerisinde hedefimiz Türkiye madeni yağ pazarında ilk beş oyuncudan biri olmaktır” şeklinde konuştu. Finansal hedeflere de değinen Pehlivan, Staroil’in halka arz süreci için altyapı hazırlıklarına başladıklarını, süreci hızlı bir şekilde tamamlayarak 2014 yılının 2’inci çeyreğinde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir