Staroil ürünleri ECOWAS Türk İhraç Ürünleri 2013 Fuarı’nda sergilendi

Starpet’in Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., 26 – 28 Mart tarihleri arasında Nijerya’da gerçekleştirilen ECOWAS Türk İhraç Ürünleri 2013 Fuarı’na katıldı. Staroil Petrolcülük A.Ş.’ye ait ürünlerin tanıtımının gerçekleştirildiği fuar, TUSKON Evrensel firması ve ECOWAS ortaklığında, Türkiye ile Nijerya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenleniyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alan Starpet’in, Madeni Yağ şirketi Staroil Petrolcülük A.Ş., yurtdışındaki fuarlarda adını duyurmaya devam ediyor. Irak, Azerbaycan, Libya ve Filistin’e önemli ölçüde ihracat gerçekleştiren Staroil Petrolcülük A.Ş, distribütörlük ağını genişletmek amacıyla Nijerya’daki ECOWAS Türk İhraç Ürünleri 2013 Fuarı’na katılarak ürünlerini sergiledi.

26 – 28 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuara katılmalarının amacını, “Nijerya’da bulunan madeni yağ firmalarının durumunu incelemek, pazar hakkında piyasa bilgisi edinmek ve ülkedeki genel araç portföyüne göre bölgesel ürün ihtiyaçlarını tespit etmek” olarak açıklayan Staroil Petrolcülük A.Ş Genel Müdürü Erkan Pehlivan, Staroil olarak yakın zamanda Afrika ülkelerine ihracata başlayacaklarını ve yakında Nijerya’da bir distribütörlük firması oluşturmayı amaçladıklarını ifade etti. Fuara şirketi temsilen Satış ve Pazarlama Müdürü Turgay Baskın ve İhracat Koordinatörü Soner Danışman katıldı.

Erkan Pehlivan yaptığı açıklamada, “Staroil Petrolcülük A.Ş. Türkiye madeni yağ pazarında ilk 10 üretici arasına girmiş durumda. Marka bilinirliğimiz de gün geçtikçe artıyor. Otomotiv ürünlerinde pazar payımız 2012 yılında yüzde 3,5 düzeyinde, bu yılki hedefimiz ise bu oranı yüzde 5 seviyesine taşımak” diye konuştu.

Afrika ülkelerine ihracata başlamaya hazırlanan Staroil Petrolcülük A.Ş, yeni pazarlara açılmak için de yurtdışındaki fuar ve etkinliklere katılımını sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde Cezayir’de distribütörlük oluşturmak için iki firmayla görüşmelerini sürdüren Staroil, yakın zamanda ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını da artırmayı hedefliyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir