SHELL & TURCAS ve İstanbul Taşımacılar Birliği Güçlerini Birleştirdi

200’ü aşkın firmayı çatısı altında bulunduran İstanbul Taşımacılar Birliği (İSTAB) ile Shell & Turcas, önemli bir iş birliğine imza attı. Anlaşma kapsamında İSTAB üyesi firmalar, Shell’in yüksek ürün kalitesinin yanı sıra Shell Taşıt Tanıma Sistemi’nin (TTS) ve Shell Partner Card’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden ve cazip avantajlarından da faydalanacak.

Shell & Turcas ve İstanbul Taşımacılar Birliği (İSTAB), Türkiye akaryakıt sektöründe önemli bir iş birliğine imza attı. Anlaşma doğrultusunda Shell & Turcas , İSTAB bünyesindeki yaklaşık 300 seçkin firmaya 3 yıl süreyle akaryakıt tedarik hizmeti vereceğini açıkladı. Shell & Turcas Petrol Ticari Filo Müdürü Murat Birgül ve İSTAB Başkanı Hakan Orduhan tarafından imzalanan anlaşma kapsamında İSTAB üyeleri, Shell’in ürün ve hizmetlerinin yanı sıra çok özel fırsatlarından da yararlanacak. Shell, İSTAB üyelerine akaryakıt sektörünün ilk ve en büyük filo yönetim sistemi olan Shell Taşıt Tanıma Sistemi (TTS) ve Shell Partner Card’ın ayrıcalıklı dünyasının da kapılarını açacak.

Sektörün ilk ve en büyük filo yönetim sistemi: Shell TTS

Shell tarafından 1996 yılında Türk akaryakıt sektörüne tanıtılan ve bir ilk olma özelliği taşıyan Shell Taşıt Tanıma Sistemi, bugün 500 bin araca hizmet veriyor. Ödeme kolaylığı, yakıt ve zaman tasarrufu, tüketim ve harcama kontrolü, yaygın istasyon ağı gibi cazip avantajlar sunan Shell TTS, bugün toplam 15 bini aşkın firma ve EPDK verilerine göre yüzde 35* pazar   payıyla sektörün lideri konumunda yer alıyor. Bu hizmeti kullanan kurumsal müşteriler arasında, ilaç firmalarından bankalara, lojistikten turizme, farklı alanlarda ve büyüklüklerde şirketler yer alıyor.

Hem banka hem de yakıt kartı: Shell Partner Card

Shell Partner Card’ın firmalara sağladığı en büyük avantaj, üçüncü partilerle çalışmalarda, akaryakıt ve nakit ödemelerin tek kart üzerinden yönetilebilmesi. Böylece firmalar, alt kullanıcılarının yakıt alımı ödemelerini gerçekleştirirken, navlun, avans, hak ediş gibi tüm ödemelerini de Shell Partner Card fırsatlarıyla gerçekleştirebiliyor. Kart kullanıcıları, market

alışverişinden araçlarıyla ilgili harcamalara kadar kart geçen tüm noktalarda alışverişlerini kolayca yapabiliyor. Türkiye’deki müşteriler için özel olarak geliştirilen bu ürün aynı zamanda, Shell müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya yönelik yerel inovasyon örneklerinden biri olarak da öne çıkıyor.

Akaryakıt alımında maksimum yakıt yönetimi, internet üzerinden kontrol, limitlendirme ve raporlama, tüm alımlar için tek nokta kolaylığı ve Shell istasyonlarında özel fırsatlar sağlayan Shell Partner Card, alışverişlerde puan kazanma ve akaryakıt alışverişlerinde indirim gibi cazip fırsatlar da sunuyor.

Shell, firmalara sunduğu TTS, Shell Partner Card ve Avrupa’da Shell hizmetlerinden yararlanmayı sağlayan euroShell Card ile birlikte 500 bin kayıtlı araca hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği

1992 yılında, servis firma sahiplerinin bir araya gelerek kurduğu İSTAB “ İstanbul Taşımacılar Birliği Derneği”, 22.  yılında sektörün sorunlarını tespit eden, çözüm üreten, bu çözümleri ilgili mercilere taşıyan ve sektörün gelişimi için çaba harcayan, geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleri  ile de adından söz ettiren bir noktaya ulaştı.
1992 yılında 9 üye ile kurulan İSTAB, bugün 300’e yakın aktif üyeye sahiptir.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir