Shell Autoshow’un performansına performans katacak…

Bu yıl 2- 11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan İstanbul Autoshow 2012’nin ana sponsorluğunu Shell V-Power Performans Yakıtları ile “Shell & Turcas” üstlendi.

Shell & Turcas, önde gelen otomobil firmalarının yeni modellerini sergilediği ve her yıl renkli etkinliklere sahne olan, Türkiye otomotiv sektörünün en önemli buluşması Autoshow’a Shell V-Power ürünü ile güç verecek. Shell & Turcas CEOsu Jacek Dziembaj verilen desteğe ilişkin olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin en köklü ve güçlü firmalarından biri olarak, otomotiv sektörünün nabzını tutan bu önemli organizasyona destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Shell V-Power bu kez Türkiye yollarının en güçlü markalarının buluşmasına enerji katacak. Herkesi Shell’in yenilikçi yakıt teknolojileriyle tanışmaya davet ediyoruz.”

ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliği ile bu yıl ilk kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan İstanbul Autoshow 2012,  TÜYAP’ın geniş olanakları ile hem markaları hem de ziyaretçileri ağırlayacak. Fuar bu yıl 12 salonda ve toplam 50 bin metrekare stand kurulum alanında gerçekleşecek; otomobil tutkusunun kalbi bu yıl TÜYAP’ta atacak.

Shell’in ileri teknoloji ürünleri Autoshow’da

Tüketiciye her zaman en kaliteli ve gelişmiş ürünleri sunmak için Ar-Ge’ye dünya çapında 1,1 milyar doların üstünde yatırım yapan Shell, İstanbul Autoshow 2012’de ileri Shell yakıt teknolojisini ve zengin ürün çeşitlerini sergileyecek. Etkinlikte performans ve tasarruf özellikleri ile fark yaratan ürünlerini tanıtacak olan Shell, ziyaretçiler için keyifli sürprizler de hazırlıyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...