İkinci GO istasyonu, İzmir’de açıldı

GO, yeni nesil yakıt istasyonları ile Türkiye akaakaryakıtktöründe artık gelenekleri değiştiriyor, standartları yükseltiyor ve yeni bir dönem başlıyor. Yüksek standartlarda, kaliteli, eşit, çevreye duyarlı hizmet ve ürünler sunan GO yakıt istasyonunun ikincisi de, İzmir’de hizmete girdi.
Akaryakıt sektöründe yeni bir dönem başlatan yeni nesil GO yakıt istasyonları, birbiri ardına açılmaya devam ediyor. Yüksek standartlarda, kaliteli, eşit, çevreye duyarlı hizmetleri, üstün nitelikli yakıt çeşitleriyle fark yaratan yeni nesil ilk GO yakıt istasyonunun bir hafta önce Konya’da hizmete girmesinin ardından ikincisi de İzmir’de açıldı. İzmir’in Kınık ilçesinde, Bergama Yolu üzerinde yer alan GO yakıt istasyonu açılışı, İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay ve GO bayisi Yaşaroğlu Petrol sahibi Yaşar Özkan’ın evsahipliğinde gerçekleşti. İpragaz ve GO yöneticilerinin hazır bulunduğu açılış törenine, bölge yetkilileri, yerel yöneticiler, sektör temsilcileri katılırken, vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.
Her müşteri, aynı hizmet kalitesiyle muhatap olacak
Türkiye enerji sektörünün ‘Mavi Dev’i İpragaz’ın, ilkler barındıran yenilikçi uygulamaları, 52 yıllık iş yapış şekli ve pozitif yaklaşımı ile hem müşterilerine hem de bayilerinde yarattığı yüksek memnuniyet ve aidiyet duygusunun GO’ya da yansıdığını belirten İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay, “GO istasyonlarımızda tüm operasyonlar, insana, geleceğe, araca ve kanunlara saygı çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. GO istasyonuna gelen her tüketici, ne miktarda alım yaparsa yapsın, ne tip yakıt kullanırsa kullansın aynı hizmet kalitesiyle karşılanmakta, aynı iyi muamele ve özenli yaklaşıma tanık olmaktadır” dedi.
GO’nun çevreci özelliklerine de değinen Aratay, “GO yakıt istasyonlarında led teknolojisi ile kurumsal aydınlatmada %60 civarında bir tasarruf sağlanıyor. Yine Türkiye’de ilk defa ayrıştırılmış çöp kutuları GO yakıt istasyonlarında bulunuyor. Ayrıca GO yakıtları, üstün performansları ile daha az litre ile daha çok kilometre giderek, egzos emisyonlarının da azalmasını sağlıyor. Birçok özgün özelliğinin yanı sıra GO yakıt istasyonlarında bulunan Aile Tuvaletleri ile artık çocuklu ailelerimiz de rahat yolculuk edebilecek” açıklamasında bulundu.
GO bayilerine söz hakkı veriyor, adil kazanma fırsatı sunuyor
Türkiye enerji sektörünün, “tek çatı altında komple çözümler sunan” şirketi İpragaz’ın, yola çıktığı ilk günden bugünlere hep bayileriyle birlikte geldiğine dikkat çeken Eyüp Aratay, “Bizim için müşterilerimiz ve bayilerimiz hep önemli olmuştur. GO’da da dağıtım sistemi olarak mevcut uygulamaların dışında farklı ve özgün bir model olarak BADO’yu, yani Bayi Dostu stratejisini geliştirdik. Biz kendi bayilerimize rakip olmayacağız, GO’nun yaklaşımını paylaşan bayilerimizle büyüyeceğiz” dedi. Türkiye’de ilk kez bayi adlarının kanopide yer alacağı GO’nun BADO sistemiyle ilgili bilgiler de veren Aratay, “BADO’nun temelinde bayilik var. BADO sadece tek tarafın kazanacağı değil, ‘kazan kazan’ ilkesiyle, daima adil şartlar ne gerektiriyorsa o çerçevede her iki tarafın da kazanacağı bir iş modeli olarak oluşturuldu. İpragaz’ın 52 yıllık iş yapma biçimi ve tutkusu güvencesi ile geliştirilen BADO’da, GO bayilerine pazar gerçekleri doğrultusunda adil bir ticari yaklaşım sergileniyor. ‘GO Bayi Konseyleri’ yapılanması ile bayiler; şirketin yönetimsel süreçlerine fikirsel katkılarda bulunabilecekler, karar alma süreçlerinde de yer alabilecekler” açıklamalarında bulundu.
GO bayileriyle birlikte büyüyecek, tüm Türkiye’ye yayılacak
Yeni nesil GO yakıt istasyonlarının çeşitli bölgelerde birbiri ardına açılacağını belirten Eyüp Aratay, “Amacımız; bizim anlayışımızı, bizim düşüncelerimizi paylaşan bayilerimizle gerçekleştireceğimiz güçlü ve sağlıklı bir büyüme ile GO’nun hizmet ve yakıt kalitesini, Türkiye’nin her yerindeki müşterilerimize ulaştırabilmek” şeklinde konuştu. Aratay, GO ailesinin yeni üyesi Yaşaroğlu Petrol’e de hoşgeldiniz diyerek, tebrik etti.
GO sektörde fark yaratacak, yeni bir dönem başlatacak
GO’nun arkasında Türkiye’nin ‘Mavi Dev’i İpragaz ve dünya devi SHV’nin bulunduğuna dikkat çeken GO bayisi Yaşaroğlu Petrol’ün sahibi Yaşar Özkan da, “Gerek yapısı ve prensipleri, gerekse hizmet ve ürün kalitesi ile GO, akaryakıt sektöründe fark yaratıyor, yeni bir dönem başlatıyor. GO, bayilerini de rakip değil iş ortağı olarak görüyor. Bizlere söz hakkı tanıyor, adil ticaret imkanı sunuyor. Biz de böylesine güzel ve önemli bir markanın ilk üyeleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz” diyerek, GO ailesine katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konya’daki ilk istasyon, büyük beğeni toplamıştı
İlk GO yakıt istasyonu, bir hafta önce Konya’da açılmıştı. İpragaz CEO’su Selim Şiper, İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay’ın yanı sıra SHV Energy Başkanı Paul Zekhuis’in de katıldığı törenle birlikte, GO da akaryakıt sektörüne ilk adımını atmıştı. GO bayisi Saraçoğlu Petrol’ün Konya, Karatay, Karakayış Caddesi üzerindeki ilk GO yakıt istasyonu, büyük beğeni toplamıştı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir