Enerjinin tek adresi: İpragaz

Türkiye’nin ‘Mavi Dev’i, tek çatı altında komple çözümler sunuyor
Türkiye enerji sektörünün temsilcilerini buluşturan 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’ne, İpragaz damgasını vurdu. İpragaz, LPG, LNG, elektrik ve akaryakıt alanlarındaki faaliyetleriyle, ‘tek çatı altında komple çözümler sunabilen’ sektördeki tek oyuncu olarak Trabzon’da gerçekleştirilen Zirve’de ilgi odağı oldu. 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nde ‘Altın Voltaj’ ödülü de İpragaz’a verildi.

Enerji Fuarcılık ve Organizasyon tarafından Enerji Petrol Gaz, Gas&Power ve Green Power gazetelerinin katkılarıyla düzenlen 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi, bu yıl da enerji, çevre ve ekonomi politikalarında söz sahibi olan siyasetçilerin, üst düzey bürokratların ve özel sektörün en seçkin temsilcilerini bir araya getirdi. Bu yıl 6-7 Haziran 2013 tarihlerinde Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen Zirve’de; sektörün tüm temsilcileri bir araya geldi, genel konuların yanı sıra elektrik, doğal gaz, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanları da ele alındı. Sektörün önemli oyuncularının stantlarıyla yer aldığı 4. Gas&Power Türkiye Enerji Zirvesi’nde ilginin odağında ise; öncülük yaptığı LPG ve LNG ile birlikte kısa süre içinde elektrik ve akaryakıt sektörlerine de girerek önemli adımlar atan İpragaz yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile EPDK Başkanı Hasan Köktaş’ın da ziyaret ettiği İpragaz standında, “İpragaz Elektrik” ile birlikte diğer önemli kurumsal çözümleri arasında yer alan “Sistem LPG” ve “Sistem LNG” de tanıtıldı.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir