Castrol Power1 Flossie ile Gücüne Güç Katıyor!

Castrol ‘Race Drived’ Teknolojisini İngiltere Pangbourne’de Geliştiriliyor!

Madeni yağlarda marka kimliği ve teknolojiye verdiği önemle ön plana çıkan Castrol, dünyanın önde gelen markaları için çok özel katkılar ve teknolojiler kullanarak ürünlerini geliştiriyor. İngiltere Pangbourne’de kurulu Ar&Ge tesislerinde yüksek performans arayan hız tutkunları için test robotu Flossie’yi geliştiren Castrol, tüm yağlarının temel işlevlerini en iyi şekilde yapıp yapmadığını Flossie’nin yardımıyla test ediyor. Temel testleri başarıyla geçen baz yağları çok gizli formülerle geliştirilen sentetik katkı ve viskozite düzenleyiciler ile harmanlayan Castrol özellikle kontrollü güç, performans ve kaliteli sürüş keyfi arayan kullanıcılarına Power1 ile sesleniyor.

Castrol’ün düzenleyici, yağ koruyucu ve yüzey koruyucudan harmanladığı yüzde 30’u deterjan, yüzde 5’i antioksidan, yüzde 11’i aşınma önleyici, yüzde 50’ye yakın oranda ise dağıtıcıdan oluşan çok özel bir moleküler formülizasyonun eseri sentetik katkısı ile güçlendirilen Power1 sıradışı test sonuçlarına imza atıyor. Tüm testlerinin İngiltere Pangbourne’da Castrol’e ait Ar&Ge merkezinde gerçekleştiği Power1 üretici firmalara ait motorların test edildiği motor test odalarında sınırlarının son aşamasına kadar deneniyor. Tam sentetik yağın saflığı sunan Castrol Power1’in test sonuçları büyük başarılara sahne oluyor. Yüksek sıcaklıkta oluşan oksitlenmiş yakıt artıkları ve tortu oluşturma eğiliminin azalmış olması Power1’in yağlama becerilerini muhafaza etmesine ve motoru temiz tutmasına olanak verirken daha uzun ömürlü olmasını da mümkün kılıyor. Yağın ötesi sloganıyla sıvı mühendisliğindeki en son teknolojiyi kullanıcılarının hizmeti sunan Castrol Power1 kullanıcılarını ulaşmak istedikleri noktaya Castrol’ün uzun ve başarılı yarış geçmişine dayanarak geliştirdiği Yarış (Race Derived) teknolojisi ile güvenle taşıyor.

Ülkemizde BMW – Motorrad,  Harley Davidson, KTM, Ducati, MV Agusta, Triumph ve Ferco Motor (Vespa, Piaggio, Gilera, Aprilia, Moto Guzzi, Derbi) gibi markaların tercihi olan Power1; motorun soğutulması, aşınmanın yol açtığı tortuların tutulması, yüzeylerin temiz kalması, yanmanın iyileştirilmesi ve iki yüzey arasında sızdırmazlığın sağlanması gibi temel özellikleri ile dikkat çekiyor.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir