Castrol ile İtalya’da Lamborghini Deneyimi Kazananlar Belli Oldu!

Kendi “Güç” Hikâyelerini Yazdılar, Castrol ile İtalya’da Lamborghini Deneyimi Kazandılar!

Türkiye madeni yağ pazarının lider markası ve üreticisi Castrol, İtalya’da 3 gün sürecek eşsiz bir lüks spor otomobil deneyimini yaşama fırsatı sunan kampanyasının sonuçlarını açıkladı. Düzenlediği sıra dışı ödüllü kampanya kapsamında www.gucununeredenaliyorsun.com adresli web sitesini ziyaret edip bu site üzerinden gücünü nereden aldığını yazan ve jüri tarafından seçilen 3 kişi, 5-7 Eylül tarihlerinde İtalya’nın meşhur Imola pistinde farklı Lamborghini modellerini kullanıp, Lamborghini fabrika ve müzesini de gezme ayrılacağına sahip olacaklar.

Jüri tarafından seçilen Çanakkale’den İbrahim Uydaş (öğretmen), İstanbul’dan Baran Şahin (bankacı) ve Ankara’dan Alpaslan Altunoğlu (uzman doktor),  Lamborghini Blancpain Super Trofeo Yarış Serisi’nin resmi yağı olan Castrol EDGE eşliğinde Lamborghini kullanmanın yanında Super Trofeo pilotuna da co-pilotluk yaparak hız limitlerini zorlayacaklar.

Castrol EDGE:

Son yıllarda gelişen motor teknolojisi ile birlikte, düşük hacimli motorlardan daha yüksek beygir gücü alınmaya başlandı. Bu yüzden de günümüzün modern motorları artık 2 kat fazla basınç altında çalışmak zorunda olduğundan sürtünme riski çok daha fazlalaştı. Dolasıyla çok daha güçlü motor yağlarına ihtiyaç duyulmaya başlandığı bir gerçektir. Bu noktadan hareketle geliştirilen ve rakiplerine göre %35’e kadar daha güçlü olan Castrol EDGE, FST teknolojisi ile motorun içindeki metal-metal temasını en aza indirerek motordan maksimum performans alınmasını sağlayabilmektedir.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir