BP Türkiye’den Milli Olimpiyat Komitesi’ne 2016’ya kadar destek

2012 Londra Olimpiyat Oyunları ile Paralimpik Oyunları resmi akakaryakıte gaz sponsoru olan BP’nin, bu kapsamda, ülkemizde, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne sağladığıenerji sponsorluğu desteği, 2016 sonuna kadar sürecek. BP Türkiye, ayrıca, Olimpiyat takımında yer alan beş milli sporcuyu da, Olimpiyatlara hazırlanma ve kendilerini geliştirme çerçevesinde destekliyor. Grekoromen Güreş’te Rıza Kayaalp’in yanısıra Judo’da Gülşah Kocatürk, Yelken’de Nazlı Çağla Dönertaş, Halter’de Mete Binay ve Jimnastik’te Göksu Üçtaş, BP Türkiye tarafından desteklenen marka elçisi sporcular arasında yer alıyor.

100 yıldır akaryakıt dağıtım, pazarlama, rafinaj alanındaki girişimleri ile Türk ekonomisine önemli katkılarda bulunan BP Türkiye, ülkemizde yaklaşık 600 akaryakıt istasyonu ile müşterilerine hizmet vermektedir. BP Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile Türkiye Milli Paralimpik Komitesi sponsorudur.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...