BLUEPET ilk istasyonu Adapazarı’nda açtı!

Akaryakıt sektörüne yüksek standartlarda ürün, çevreye duyarlı hizmet anlayışıyla giren Bluepet’in ilk istasyonu,  Adapazarı’nda hizmete girdi.

Ergaz’ın’ın akaryakıt sektöründeki markası Bluepet, mayıs ayı içerisinde yapılan lansman sonrası  ilk istasyonu Adapazarı’nda açtı. Bluepet’in bu ilk istasyonu, Adapazarı Erenler’de,   D-100 Karayolu üzerinde bulunan Ayşah Petrol oldu. İlk Bluepet yakıt istasyonunun açılışı için düzenlenen törene, Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, Ergaz Genel Müdür Yardımcıları Ömer Yağız, Faruk Demirci, Cafer Aytekin ve Bluepet Satış Koordinatörü Yaşar Yılmaz katıldı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Erenler Müftüsü Hüseyin Baş, ilk Buepet akaryakıt istasyonu bayisi olan Rahman Şahinkaya ve Mustafa Yağız’ın yanı sıra iş adamları ve sektör temsilcilerinin de yer aldığı açılışa, vatandaşlar da ilgi gösterdi.

1975 yılından bu yana duyulan güven ve tecrübe
Türkiye enerji sektörüne, “milli bir marka kazandırma” hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, “40 yılllık bir tecrübemiz var ve bunu akaryakıt dağıtım işinde değerlendirmek istiyoruz. Türkiye’nin yedi bölgesinde yatırımlarımız mevcut, bu bakımdan rakiplerimizden bir adım öne çıkacağımızı tahmin ediyorum. Bugüne kadar Ergaz’ın, “halkın sahiplenme ve güven duyma” dinamikleriyle yükseldiğini belirten Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, “Bugün, bu dinamiği bir başka işimizde daha yanımızda hissediyoruz. Açıkça ifade etmem gerekirse, akaryakıt sektöründe varolan kural tanımaz, acımasız rekabeti tasvip etmiyoruz. Biz bu oyunu bozmaya geliyoruz. İş yapma biçimimiz, değerlerimiz ve bize duyulan güvenle Bluepet markası hayallerin ötesinde yerini alacak.”dedi.
Ürünlerimiz sigorta kapsamında olacak
Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, ilk Bluepet istasyonunun açılışını yaparken, “Sektörde devrim niteliğinde bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilinsin ki Bluepet istasyonlarında satılan ürünler, “kalite sigortası” kapsamında olacaktır. Ürünlerimize bir nevi genel denetimlere ilave olarak güvence veriyoruz. Bluepet istasyonuna gelen her tüketicinin, aldığı ürün ve hizmetin en iyi kalitede olacağına vurgu yapan Yağız,  ne kadar yakıt alırsa alsın müşterimiz, evimize gelen misafirimiz gibi karşılanacak.’dedi.

Bayilerimizle birlikte büyümek istiyoruz

Törende konuşan Ebubekir Yağız, “Bluepet bayinin yanında bir anlayışa sahip olacak. Bu yönüyle sektörün bayi üzerindeki baskıcı ve agresif pazarlama yaklaşımına sıcak bakmıyoruz’dedi. Ebubekir Yağız, “ Bluepet, kazan kazan mantığı ile, uzun soluklu sağlıklı bir ilişki kurarak bayisiyle birlikte büyüyecek. Bu çerçevede bayilerimizin de iyi niyet çerçevesinde hareketini, bize güven vermesini önemsiyoruz.”şeklinde konuştu.

Kartalımız hep yükseklerde uçacak
Bluepet markasının çıkışında amblem olarak seçilen kartalın, markayla teması olan herkes için güven unsuru olacağını belirten Ergaz Genel Müdürü Ebubekir Yağız, “ Bluepet kartalı müşterileri adına denetleyici bir göz, bayileri adına pazar koşulları dahilinde adil bir lider, sektörde oyunu kurallarına göre oynamayanlar için ise bir avcı olacak. Kısaca Bluepet kartalı; bizlerle aynı değerleri paylaşan, aynı ufuklara sahip olanlar için daima yükseklerde uçacak.’dedi.

15 Milyon dolarlık depolama yatırımının temelini atıyoruz
Ergaz Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yağız ise, ‘ Ergaz’ın doğum yerinin Erzurum olduğuna dikkat çekerek, doğudan yükselen bir güneş gibi yıllar içinde Türkiye genelinde satış ağımızı oluşturduk, yatırımlarımızı yaptık. O günlerden bugünlere gelene kadar, çok farklı dönemlerden geçtik. Ancak, her zaman işimizi en iyi şekilde yapmayı görev bildik.  Zaman değişti, dünya değişti, Bluepet için Körfez Derince’de 15 milyon dolarlık stoklama tesisimizin temelini önümüzdeki ay içinde atıyoruz. 15 bin metreküp depolama kapasitesine sahip bu yatırımımızı kısa sürede tamamlayarak 2014 yılı itibariyle devreye almak istiyoruz. Aynı hızla ikinci dolum tesisini Samsun’da, üçüncüsünü de Aliağa bölgesinde planlıyoruz.” sözleriyle Bluepet’in yeni yatırımları hakkında bilgi verdi.

Bluepet ile maraton koşmaya hazırız
Bluepet’in ilk bayisi Ayşah Petrol’ün ortakları Rahman Şahinkaya ve Abdullah Yağız ise açılış sonrası “Türkiye akaryakıt sektöründe yeni bir ufuk olacak Bluepet’in ilk bayisi olmaktan ve Ergaz’ın gücünü hissetmekten mutlu olduklarını ifade ettiler. Bluepet’le bayisini de koruyan bir yönetim şekliyle uzun dönem birlikte olacakları görüşünü dile getirdiler.

Konuşmaların ardından İzmit Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi Erzurum yöresi bar oyunuyla davetlilere gösterilerini sundu. Daha sonra ilk Bluepet istasyonu hizmete açıldı.

Mavi renk, hava, su başta çevreye saygıyı ifade eder
Uzun ve titiz bir hazırlık sonrası doğan Bluepet, hayatın vazgeçilmezi hava ve su başta olmak üzere çevreye saygılı bir tutuma sahip. Amblem olarak seçilen kartal, kendi kuralları olan, yükseklerden uçan, lider özellikler taşıyan bir anlayışı yansıtır.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir