Akaryakıt Ödemelerinin Limiti Ingenico – Lukoil İşbirliğinde Kontrolünüzde!

Dünya petrol rezervinin binde 8’ini elinde bulunduran ve 6.000’i aşkın perakende satış noktası ile dünyanın 2’nci büyük enerji şirketi olan LUKOIL, Ingenico Ödeme Sistemleri işbirliğinde geliştirdiği Lukoil Yakıt Kart ile kullanıcılara belirledikleri limitlerle akaryakıt harcamalarını yönetme imkanı sunuyor. Böylece kullanıcılar bu kartlara istedikleri limitte para yükleyerek yakıta dönüştürme olanağına sahip oluyor.

Gelişen teknoloji ve ödeme sistemlerinde değişen tüketici alışkanlıkları, akaryakıt  noktalarında da müşterilere sunulan hizmetleri çeşitlendiriyor. Türkiye’de teknolojik gelişmelere hızlı bir şekilde ayak uyduran LUKOIL, teknoloji odaklı çalışırken diğer taraftan da tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarını ürünlerine adapte ediyor. Bu doğrultuda Ingenico POS’larını ve yazılım desteğini alarak ödeme sistemlerine yeni bir boyut getiren ve ödemeyi keyifle gerçekleştirmenizi sağlayan LUKOIL, LUKOIL Yakıt Kart projesi ile şirketlere belirli bir araca bağımlı kalmaksızın akaryakıt harcamalarını yönetme imkanı sunuyor.

Öncelikli hedef kitlesini kara yolu üzerinde yolcu ve yük taşımacılığı yapan şirketlerin ve bu kapsam dahilindeki kurum-kuruluşların oluşturduğu proje sayesinde karta sahip olan herkes, limitler dahilinde akaryakıt alabiliyor. Bunun yanında şirketler LUKOIL Yakıt Kart ile kampanya yapıp akaryakıt hediye edebiliyor ya da hizmetlerinde indirim yapmak yerine karşılık gelen miktarda akaryakıt teklif edebiliyor.

LUKOIL YAKIT KART, UYGULAYAN TARAFINDA DA AVANTAJLAR SUNUYOR

Bu uygulama, LUKOIL Yakıt Kart’ı kullanan ya da çalışanlarına hediye etmek isteyen şirketler tarafına da önemli avantajlar sağlıyor ve uygulayan, LUKOIL Yakıt Kart’ı pompa fiyatı yerine belirli indirimlerle alıyor. Böylece kartın hediyeyi alan kişinin gözünde algılama değeri, hediyeyi verenden daha fazla oluyor.

Raporlar ve istatistikler konusunda da Ingenico ile çalışan LUKOIL,  LUKOIL Yakıt Kart ile kullanıcılara kendi kullanıcının adı ve şifresi ile sistemden hesabına ulaşabilmesini, limit koyarak limit kaldırabilmesini ya da iptal ederek kara listeye alabilmesini sağlıyor. Hangi kartla ne kadar alım yapılmış, hangi istasyondan alınmış vb. istatistikler görülebiliyor. Kullanıcılar bu esnek yönetim paneli sayesinde yer ve zamandan bağımsız olarak hesabıyla ilgili istediği değişimi yapılabiliyor.  Bu uygulamalar, özellikle filo yöneticileri için ciddi oranda zaman tasarrufu sağlıyor.

 “Proje İçin En İyi İş Ortağının Ingenico Olduğuna Karar Verdik”

Projede Ingenico POS’larını ve yazılımını kullandıklarını, tüketicilerin kullanacağı web arayüzünü de Ingenico’nun geliştirdiğini belirten LUKOIL Kurumsal Filo ve Kart Satışları Müdürü Kahan Doğru, Ingenico’nun gerek hızlı çalışma prensibi gerekse uzman ekibi ve tecrübesiyle proje için en iyi iş ortağı olarak belirlendiğini ifade etti. Doğru,  Ingenico olduğuna karar verdiklerini ifade etti.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir