1 milyonu aşkın kullanıcı ekstra performansı tercih ediyor

Türkiye’nin en çok tercih edilen otogaz markası Aygaz, “1 milyonu aşkın kullanıcının tercihi ekstra performans, Aygaz Otogaz” sloganıyla yeni bir reklam kampanyası başlattı. Yeni kampanyayla LPG Uzmanı Aygaz, otogazın performans isteyen kullanıcıların da tercihi olabileceğini eğlenceli bir dille anlatıyor.

İstanbul, 27 Mayıs 2013 – Türkiye’nin en çok tercih edilen LPG markası Aygaz, “1 milyonu aşkın kullanıcının tercih ettiği ekstra performans, Aygaz Otogaz” reklam kampanyasıyla, çevreci, güvenli, yaygın ve ekonomik bir yakıt olan otogazın, aynı zamanda performanslı bir yakıt olduğunu vurgulayan yeni bir reklam kampanyası başlattı.

Sektöre yenilikleri taşıyan Aygaz, ilgi çekici reklam filmleriyle de sektörde fark yaratıyor. Yeni reklam kampanyasında “performans” konusunu eğlenceli bir senaryo ile sunuyor.

Otogazlı aracın direksiyonunda F3 pilotu Jason Tahincioğlu

Otogazın çevreci, güvenli, yaygın ve ekonomik bir yakıt olma özelliklerinin yanı sıra performansıyla da sürücüler tarafından tercih edildiğinin vurgulandığı reklam filmi, hem müzik, hem oyuncu hem de görsel öğelerde kullanılan ortak dil ile bir önceki “Kışa Özel Otogaz” reklam filminin devamı niteliğini taşıyor. Yeni filmde de F3 pilotu Jason Tahincioğlu yer alıyor ve otogazın performansını tüketicilere bizzat gösteriyor. 27 Mayıs tarihinde Türkiye televizyonlarında gösterime giren reklam filmi, gazete, dergi, radyo, açık hava reklam panoları ve internet gibi diğer mecralarla da desteklenecek.

“Yüksek performans için Aygaz Otogaz tercih ediliyor”

Performanstan ödün vermeyen, tüm araç sürücülerinin tercihi haline gelen otogaz, yüksek oktan değeri ile tüm araçlarda üstün performans sağlıyor. TS EN 589 standardına uygun üretilen Aygaz otogaz, motorda sağladığı verimli yanma ile performans kaybını engelliyor. Otogaz, yüksek performansın yanı sıra sürekli kullanıldığında emisyonu da düşürüyor.

“1 milyon ton daha az karbondioksit salınımı”

Gelişmiş ülkelerde en çok kabul görmüş alternatif otomobil yakıtı olan otogaz, çevreci olması nedeniyle özel teşviklerle desteklenerek, tüketiciler için daha cazip hale getiriliyor. Kaynağından son kullanım noktasına yapılan değerlendirmelerde diğer yakıtlardan daha düşük karbon emisyonuna sahip olan otogaz, çevreci bir tüketim alternatifi sunuyor. Geçen yıl Türkiye’de LPG’li araç kullanımı sayesinde yaklaşık 1 milyon ton daha az karbondioksit salımı gerçekleşti. Ayrıca LPG’de, küresel ısınmada karbondioksitten sonra en büyük payı bulunan BC (Black Carbon-Siyah Karbon) maddesi de bulunmuyor.

“Otogaz her yerde”

Bu özellikleri nedeniyle Türkiye’de binek araçlar içinde en çok kullanılan yakıt haline gelen otogaz, 81 ilde yaklaşık 10.000 istasyonda tüketicilere sunuluyor. 650 bini kadın sürücü olmak üzere 3,5 milyon araçta otogaz kullanılan Türkiye, tüketimde Avrupa’da, otogazlı araç sayısında ise dünyada lider konumunda…

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir