Ağır vasıtalar için onarım çözümleri

Schaeffler Automotive Aftermarket, ağır vasıta segmenti için onarım çözümlerinde yeni nesil LuK debriyaj balataları kullanılması üzerinde odaklanıyor. HD 30 PLUS adlı yeni debriyaj balatası, 430, 400 ve 360 mm boyutlarında debriyaj diskleri için kullanıma sunuluyor. Schaeffler Automotive Aftermarket tarafından eşzamanlı olarak sunulan ve bir debriyaj balatası, baskı plakası ve geleneksel veya hidrolik bir debriyaj rulmanı içeren LuK RepSet® şimdi ağır vasıtalar için daha da yüksek performanslı ve daha da dayanıklı bir debriyaj sistemi olma özelliği taşıyor.

LuK’un yeni nesil balatalarını OEM ticari araç uygulamaları için benzersiz yapan özellik, sürekli liflerle güçlendirilen iki katmanlı bir debriyaj balatası kullanılıyor olmasıdır. Alt katman yüksek sıcaklık direnci, form stabilitesi ve sağlamlık için tasarlanırken, üst yüzey katmanının kaplama malzemesi mümkün olan en yüksek seviyelerde sürtünme kuvveti, düşük bir aşınma oranı ve en konforlu özellikler sağlayacak şekilde üretiliyor. Ek olarak, üretim sürecinin hiçbir bölümünde solvent kullanılmıyor. Kullanılan HD 30 PLUS malzemesi asbest ve kurşun ile kadmiyum, cıva veya krom-VI içermiyor. LuK’un yeni balata malzemesi sayesinde, ekonomik ve çevre dostu debriyaj balataları artık kullanıma sunulmuş bulunuyor.

Balata malzemesi, her debriyaj sisteminin ana bileşeni olarak kabul ediliyor. Balata malzemesinin kalitesi dayanıklılığı, güç iletimini ve vites değiştirme sırasında elde edilecek konforu belirliyor. Yüksek termal yük altında dahi çok iyi aşınma karakteristikleri, mükemmel sıyırma dayanıklılığı, yüksek termal gücü ve iyi sönümlenme dengesi ile yeni nesil LuK debriyaj balatası yalnızca tüm kalite kriterlerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda birinci sınıf vites değiştirme konforu da sağlıyor. Tüm bunlar sonuç olarak daha az servis ziyareti ve daha fazla yol kat etmek, önemli ölçüde daha iyi çalışma verimliliği ve operasyonel taleplere ve sürüş stiline bağlı olarak debriyaj sisteminin yüzde 30’a kadar daha dayanıklı olması anlamına geliyor.

Debriyaj balataları üzerindeki yükler sürekli olarak artıyor. LuK tarafından üretilen yeni nesil balata malzemesi bir uzmanlık geleneği, yenililik ve Schaeffler Automotive Aftermarket’in ürettiği LuK RepSet® ile birlikte ağır vasıtalar için en güçlü debriyaj sistemlerinden birisi anlamına geliyor.

Schaeffler Automotive Aftermarket tarafından sunulan ve debriyaj balatası, baskı plakası ve mekanik veya hidrolik bir debriyaj rulmanı içeren LuK RepSet® şimdi ağır vasıtalar için daha da yüksek performanslı ve daha da dayanıklı bir debriyaj sistemi olma özelliği taşıyor.

Yeni debriyaj balatası HD 30 PLUS, 430, 400 ve 360 mm boyutlarında debriyaj diskleri için kullanıma sunuluyor.

Schaeffler, LUK, INA ve FAG ürün markaları ile rulmanlı yatak ve lineer sistem ürünleri üreticisi ve aynı zamanda otomotiv sanayi için yüksek hassasiyete sahip motor, şanzıman ve şasi uygulamaları ve ürünleri temin eden dünyaca tanınmış bir tedarikçidir. Global olarak faaliyet gösteren grup, 2011 yılında 10.7 milyar Euro tutarında bir satış hacmi gerçekleştirmiştir. Dünya genelinde 74.000’den fazla çalışana sahip olan Schaeffler, Almanya ve Avrupa’daki en büyük aile şirketlerinden biridir.

Merkezi Langen, Almanya’da bulunan Schaeffler Automotive Aftermarket, 35 yılı aşkın süredir, LUK, INA ve FAG markaları ile Schaeffler Grup’un dünya çapında otomotiv yenileme pazarındaki faaliyetlerini yürütmektedir. Yaklaşık 11.500 dağıtım ortaklığı, 27 satış ve temsilcilik noktasından oluşan global bir ağa sahip olan Schaeffler Automotive Aftermarket üstün hizmet ile birlikte güçlü müşteri odaklılığı ve yakınlığını garanti etmektedir.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir