Peugeot 208 Marka’nın estetik kodlarını temsil ediyor

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Peugeot Başkanı Vincent Rambaud, Ürün Direktörü Xavier Peugeot ile Tasarım Direktörü Gilles Vidal basın toplantısı düzenledi. Marka Dinamiğinden yenilenmeye kadar birçok konuda açıklma yapan Peugeot yöneticilerinin açıklamaları şöyle:

Peugeot Başkanı Vincent Rambaud

Bu sene 2012 Cenevre Fuarında 5 yeni modelin dünya prömiyerini gerçekleştiren Peugeot markası için gerçekten olağanüstü bir an. Peugeot’nun gamda yükseliş ve uluslararası büyüme stratejisini her biri kendi tarzında besleyen ve bu stratejinin ortaya konmasının hızlandığını kanıtlayan 5 yeni model. 2012 yılında lansmanı yapılan ve Peugeot kimliğini, bu eşsiz etkinlik ve coşku bileşimini tam anlamıyla somutlaştıran 5 yeni model. Öncelikle 4008, yeni SUV modelimiz. Sağlamlık yönünden dünyanın en iyi 4×4 araçlarından bir tanesi ve aynı zamanda Peugeot tasarımının duru dışavurumu. 4008 Rusya, Arjantin ve Kuzey Afrika’daki satışlarla bizim uluslararası büyümemizin en önemli kozunu oluşturacak. Ardından, 508 HYbrid4, gamımızın üçüncü HYbrid4 modeli. Bildiğiniz gibi,dünyanın ilk dizel hibrid teknolojisi ve hibrid teknolojilerinin en performanslısı. Aynı araçta 100 gramdan daha az CO2 salımı ve ZEV modu ile ayrıca 200 beygir gücü ve 4×4 seçeneğinden faydalanmayı sağlayan gerçek bir otomobil devrimi söz konusu. Bu model, Peugeot’nun gamda yükselişinin mükemmel bir hızlandırıcı faktörü! Ve elbette dünyada ilk kez Cenevre’de vitrine çıkardığımız 208 ! 208 inanılmaz bir meydan okuma. 2 serisi efsanesinin içinde yer alması gerekiyordu; 205, 206 ve 207’nin büyüsünü yeniden bulmak ve aynı zamanda gerçek bir çağ atlamasını gerçekleştirmek, geleceğe atılmak. Bu Marka’nın yeni hedeflerinin kalbinde yer alan Peugeot’nun 2 serisinin yenilenmesi,  Evet, bu yenilenme, her seferinde gerçek bir başarı oluşturan somut, belirgin, ölçülebilir unsurlara dayanıyor : Sürüş deneyimi, mimari, çevresel, ergonomik yönlerden olduğu kadar, mobil teknolojiler anlamında da yenilenme, yani otomobilinin direksiyonunda dış dünyayla iletişim kurmanın yeni şekli. 208, işte bunların hepsi. Her rakam bir marifeti ifade ediyor. Ve göreceksiniz, bu marifetlerin her biri, bu projenin hizmetine sunulan Marka’nın titizlik ve etkinliğini simgeliyor. Ancak 208, bunun çok daha ötesinde, Deneyim, yaşanmışlık, duygulardan da yararlanarak geliştirildi. Sadece rasyonel şekilde kavranamayan, gizemli bir tür simyanın bir sonucu, Bu kendiliğinden tüm duyularımıza hitap eden bir simya: 208, bakılması gereken, Dokunulması gereken, Hissedilmesi gereken, Kullanılması gereken Çağrıştırdığı coşku, enerji ve heyecanı tam anlamıyla hissetmek için kendisiyle bütünleşilmesi gereken bir otomobil.

Xavier Peugeot – Ürün Direktörü

208, en başından itibaren gerçek bir nesil sıçraması kaydeden bir araç gerçekleştirmek için Peugeot tarafından bugüne dek hazırlanmış olan en iddialı şartname. 208’i tasarlamak için, 2 serisinin başarısını oluşturan kuralları yeniden gözden geçirme, onları “yeniden tasarlama” iradesiyle bazı prensipleri alt üst etme konusunda tereddüt etmedik. Geniş uluslar arası müşteri kesimine yönelik bu modelle, basit bir tasarım ve donanım değişikliğinin ötesine gidiyoruz ve değişen dünyanın oyuncusu olacak bir ürün sunarak gerçek bir modernlik sıçraması gerçekleştiriyoruz.

208’deki yenilikler şunları bir araya getiriyor :

–    kompaktlık,

–    çevresel performans,

–    yeni sezgisel ergonomi

–    ve çağdaş tasarım

–    208 Marka’nın yeni estetik kodlarını temsil ediyor ve yüceltiyor.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...