”2012 yılın pick up’ı” Amarok

 Hafif Ticari Araç sektörünün en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “What Van?” 2012 yılının en başarılı modellerini açıkladı. Pick up kategorisinde birinciliğe Volkswagen Amarok layık görüldü.

Dünyanın en prestijli yayınlarından What Van?’ın konularında uzman editörleri tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen değerlendirmeler neticesinde verilen ‘What Van? Ödülleri’ sahiplerini buldu.

12 farklı kategoride değerlendirmelerin yapıldığı ‘What Van? Ödülleri’nde Volkswagen Amarok, hem asfalt zeminde hem de arazide sergilediği performansı, kusursuz yapım kalitesi ve yakıt ekonomisi değerleriyle ‘2012 yılının en iyi Pick Up’ı seçildi.
Yapılan değerlendirmede, What Van? editörleri, Amarok’un 122 hp (Tek turbo) 2,0lt TDI ve Türkiye’de de satılmakta olan 163 hp (Çift turbo) 2.0 lt BiTDI versiyonlarını test ettiler.

Özellikle güvenlik konusunda son derece olumlu dereceler alan Amarok, planlı fren uygulamalarıyla dik yokuşlarda sürüş hızlarını sabit tutarak, herhangi bir talihsizlikle karşılaşmadan inişin gerçekleştirilmesini mümkün kılmasıyla fark yarattı.
Amarok’ta standart olarak sunulan ve Elektronik Denge Programı, Fren Destek Sistemi, Çekiş Kontrol Sistemi ile Römork Denge Kontrolünün de dahil olduğu güvenlik paketi editörler tarafından son derece beğeniyle karşılandı.
Genel olarak büyük 4×4 pick up’larla anılan virajlardaki sallanma ve yalpalama hareketini en aza indiren Amarok’un asfalt zemindeki yol tutuşu da değerlendirmelerde öne çıkan diğer özellikler oldu.

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir