”2010 Yılının En İyi Ürün İnovasyonu” ödülü

Pirelli’nin, İtalyan motosiklet üreticisi Ducati tarafından ”2010 Yılının En İyi Ürün İnovasyonu” ödülüne layık görüldüğü bildirildi

Prelli’den yapılan yazılı açıklamada, pirelli’nin başarısını aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ettiği vurgulandı.

pirelli’nin son olarak İtalyan motosiklet üreticisi Ducati tarafından ”2010 Yılının en iyi ürün inovasyonu”’ ödülüne layık görüldüğü ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Pirelli’nin bu ödülü kazanmasında, Ducati Multistrada için Corpion Trail ve Ducati Diavel için 240/45 ZR17 ölçülü Diablo Rosso II lastiklerinin geliştirilmesinde Pirelli’nin ortaya koymuş olduğu yenilikçi ve işbirlikçi yaklaşım etkili oldu. Aldığımız her ödül bizi gururlandırıyor. Bu ödül yenilikçi çözümlerimiz ve iş ortaklarımıza vermiş olduğumuz destek konusunda ne kadar başarılı olduğumuzu kanıtlıyor.”

AA, Habertürk

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...