Volkan Işık’ın dönüşü muhteşem oldu!

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7-8 Nisan tarihlerine düzenlenen ilk yarışı Ege Rallisi’nin birincisi, Team 47 Motorsports renkleriyle yarışan tecrübeli pilot Volkan Işık ve co pilot Vedat Bostancı oldu. Uzun bir aradan sonra Türkiye Şampiyonası’nda yarışan ünlü pilot Volkan Işık, Avrupa Şampiyonu’na karşı verdiği mücadeleden galip ayrılarak parkurlara muhteşem bir dönüş yaptı.

Ege Otomobil Sporları Kulübü EOSK tarafından 7-8 Nisan tarihleri arasında İzmir’de organize edilen 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk rallisi kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Toplam 10 takım ve 60 ekibin start aldığı organizasyonda, pilotlar, iki günde 138 km’si özel etap olmak üzere 408 kilometrelik yol kat ettiler.

Verdiği uzun aranın ardından geçtiğimiz sene Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı Hitit Rallisi’ndeki performansıyla parkurlara geri dönen Volkan Işık, co pilotluğunu Vedat Bostancı’nın üstlendiği 22’inci Ege Rallisi’nde Team 47 Motorsports adına Skoda Fabia S2000 Evo3 ile yarıştı. Yarışın ilk gününde koşulan üç etabın ikisinde en iyi zamanı yakalamasına karşın, günü 2’inci olarak tamamlayan Volkan Işık ve co pilot Vedat Bostancı, yarışın ikinci gününe de hızlı başladı. En yakın rakibiyle dişe diş bir mücadele sergileyen Işık, toplam 11 etabın 8’inin mücadelenin 2’inci gününde koşulduğu Ege Rallisi’nde, 5 etabı 1’inci tamamladı. Bu performansıyla genel klasmanda 1:31:14 toplam zamanıyla 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışının birincisi oldu.

Volkan Işık; “ Yıllar sonra tekrar Türkiye Şampiyonası’nda ilk yarışı kazanmanın yanı sıra 3 kez Avrupa Şampiyonu olmuş bir pilotla mücadeleden galip ayrılmak beni ayrıca motive ediyor. ca muhteşem bir geri dönüş yaptım” diyor.

 

 

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...