Türkler Ortadoğu’da dikkat çekiyor

Mitsubishi Evo10 ile Katar Rallisi’ne katılan Burcu Çetinkaya – Çiçek Güney ikilisi sergiledikleri yüksek hız ve elde ettikleri derecelerle diğer ekipler ve seyircilerin dikkatini çekti. Katar Rallisi’ne katılan 20 ekip arasında ilk günü genel klasmanda üçüncü sırada bitirmeyi başardılar. Ralli sonunda ise genel klasmanda dördüncü N Grubu’nda ikinci, kadınlarda da birinci olarak FIA Ortadoğu Ralli Şampiyonası’na harika bir başlangıç yaptılar. Katar Uluslararası Rallisi aynı zamanda Katar Ulusal Ralli Şampiyonası’nın ikinci ve üçüncü ayaklarını da kapsıyor.

Ortadoğu Ralli Şampiyonası 1. Ayak
1)Abul Aziz Al Kuwari – Nasser Al Kuwari
2)Nasser Khalifa Al Attiyah – Giovanni Bernacchini
3)Nicholai Georgiou – Nabil Njeim
4)Burcu Çetinkaya – Çiçek Güney
5)Essam Al Nejadi – Anwar Al Shraah

Katar Ulusal Ralli Şampiyonası Puan durumu
1)Burcu Çetinkaya
2)Abdulaziz Al Kuwari
3)Khaled Al Suwaidi

İkili, 22-23 Mart 2012’deki bir sonraki Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı olan Kuveyt Rallisi ve Katar Ulusal Şampiyonası’nın 10 Mart 2012’de düzenlenecek dördüncü ayak yarışında da hazır bulunacaklar.

Kaynak:TOSFED

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...