Türkiye Şampiyonası’nda Team 47’nin büyük kozu Volkan Işık

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası için motorsporlarına hayat katan bir işbirliği altına imzasını atan TEAM 47 MOTORSPORTS, sezonun ilk yarışı Ege Rallisi için hazırlıklarını tamamladı. Sezona, takımın renklerinde yarıştırdığı 3 aracıyla başlayan TEAM 47 MOTORSPORTS, yine kendi renklerini taşıyacak ünlü pilot Volkan Işık ve co-pilot Vedat Bostancı ile adından sıkça söz ettirecek.

 Türk motorsporlarının uluslararası alanda en başarılı ralli pilotu ünvanını halen koruyan Volkan Işık, 7-8 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Ege Rallisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Team 47 Motorsports adına Skoda Fabia S2000 Evo3 ile yarışacak Volkan Işık ve co-pilot Vedat Bostancı, parkurlara uzak kaldığı uzun bir aranın ardından ilk olarak elini asfalt parkurda ısıtacak.

Tasarımını ve üretimini gerçekleştirdiği yerli yarış otomobili VOLKICAR ve bu yarış otomobiliyle düzenlediği V1 Challenge ile adından sıkça söz ettiren Volkan Işık, en hızlı pilotları biraraya getiren bu yılki şampiyonanın en dikkat çeken ismi. Geçtiğimiz sene Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son ayağı Hitit Rallisi’ndeki performansıyla parkurlara geri dönen ünlü pilot, zorlu sezon için, organizasyonun ilk ayağı olan Ege Rallisi’ndeki toplam 408 km uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda ön hazırlıklarını yapıyor.

Gençlere destek oluyor

Team 47 Motorsports renklerindeki diğer isim ise aynı zamanda Team 47 Motorsports kurucusu Halim Ateş ve co-pilot Volkan Bacak. Mini JCW S2000 ile yarışacak Ateş’in yanısıra, takım, aynı zamanda genç yetenek Sinan Saatçi’yi de destekliyor. Fiat Palio S1600 aracıyla N2 kategorisinde yarışacak Saatçi’nin co-pilotu ise Erkan Karakoyunlu olacak.

Team 47 Motorsports desteğiyle yarışa katılan Alparslan Çukurova ve co-pilot Sinan Tarım Mitsubishi Lancer Evo 9 ile sınıf 3’te mücadele ederken, takımın diğer desteklediği pilotlar ise sınıf 9’ta Fiat Palio ile yarışacak ÜmitCan Özdemir ve co-pilot Candaş Uzun ve Yiğit Timur ve co-pilot Efe Ersoy olacak.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...