TOSFED Pist Kupasının ilk ayağı İzmir Park Pistinde

2014 Türkiye Pist Şampiyonası ve yeni başlayan TOSFED Pist Kupası’nın ilk ayağı 05-06 Nisan tarihlerinde Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından İzmir Park Pisti’nde düzenleniyor…
2014 Türkiye Pist Şampiyonası ve bu sene başlayan TOSFED Pist Kupası’nın ilk ayağı Ülkü Motorsporları Kulübü organizasyonu ile 05-06 Nisan tarihlerinde İzmir Park’ta gerçekleştiriliyor.
05 Nisan Cumartesi sabahı İdari ve Teknik Kontrol ile başlayan yarış temposu, brifing, antrenman ve sıralama turları ile devam edecek. Sıralama turlarının ardından TOSFED Pist Kupası’nın ilk yarışı Kategori 1 ve 2 birlikte start alarak başlayacak. Kategori 1 ve 2’nin ardından 14:40’ta pit kapıları Kategori 3 pilotları için açılacak. Tüm kategorilerin ikinci yarışları yapıldıktan sonra 16:45’teki ödül töreni ile TOSFED Pist Kupası sahiplerini bulacak.
2013 sezonu boyunca müthiş çekişmelere sahne olan ve üst üste pist rekorlarının kırıldığı Türkiye Pist Şampiyonası ise 06 Nisan Pazar günü Süper ve Maxi Grupların ikişer yarışı ile sezona başlıyor. Sezonun ilk rekabeti olma özelliğini taşıyan yarışta, takımlar ve pilotlar sezonun ilk puanlarını hanesine yazdırmak için kıyasıya mücadele edecekler. Sezonun ilk pist organizasyonu, 16:00’daki ödül töreni ile son bulacak.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir