Skoda aynı anda iki yarışta

Skoda Motorsporları, eşzamanlı iki ayrı ralli de yarışmaya hazırlanıyor. Skoda tarihinde ilk kez gerçekleşecek olan katılım İtalya’da düzenlenen Mille Miglia Rallisi ile Çek Cumhuriyeti’ndeki Sumava Rallisi olacak.

Skoda Motorsporları, 2 hafta önce İrlanda Rallisinde yaşanan tarihi başarının ardından bir ilk daha gerçekleştiriyor. Skoda Motorsporları Fabrika takımı eş zamanlı olarak aynı anda 2 farklı rallide kürsü için mücadele edecek. Juho Hanninen&Mikko Markkula ikilisi İtalya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Ralli Şampiyonasının 2. Ayağı olan İtalya Mille Miglia yarışında, Jan Kopecky&Pavel Dresler ikilisi ise aynı anda Çek Cumhuriyeti Ralli Şampiyonasının 3. Ayağı olan Sumava yarışlarında zirve için yarışacak.

Juho Hanninen İrlanda’da kazandıkları zaferden sonra Mille Miglia rallisi için daha optimist düşündüğünü belirterek “İtalya’da en iyi dereceyi yapmak istiyoruz. Bizim için yeni bir deneyim olacak. Ev sahibi takımların bu yarış için özel hazırlandıklarını ve çok hızlı olmak istediklerini biliyoruz. Ancak bizde en az onlar kadar hızlı olacağız” dedi.

Çek Cumhuriyeti Şampiyonasının ilk 2 ayağında birincilik kürsüsünde yer alan Jan Kopecky ise çok iyi bir performans sergilemek arzusunda olduğunu söylerken, sözlerine şöyle devam etti; “Sumava Rallisine en son 7 yıl önce katılmıştım. Hatıralarım canlandı. Yabancı olmadığımız, bizim için bilinen bir parkur. Skoda’dan çok büyük destek alıyoruz. Kendi evimizde zirveye çıkmak istiyoruz”

Eş zamanlı başlayıp, aynı anda tamamlanması planlanan Mille Miglia Rallisi 15 etapta, toplam 257 kilometre, Sumava Rallisi ise 15 etap, 176 kilometreden oluşuyor.

 

 

 

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...