Sebastian Loeb yine kazandı

Sebastien Loeb, 69. Dünya klasman zaferi ve Meksika’da ard arda altıncı zaferini kazanmak için tüm çukurlardan başarıyla uzak dururken, takım arkadaşı Mikko-Hirvonen ise yarışı ikinci sırada tamamladı.

İsveç Rallisi ile start alan ve Meksika Rallisi ile devam eden Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk iki yarışı tamamlandı.  Bu son zaferle birlikte Michelin, 1973 yılından bu yana düzenlenen WRC’de  bugüne kadar 240’ıncı başarısını yakalamış oldu. Meksika Rallisi; otomobiller, pilotlar ve lastikler için gerçek bir test niteliği taşıyordu. Sert ve sivri kayaların da bulunduğu toprak yollar, hem yavaş ve dar dönüşlere hem de yüksek süratte dönülen uzun ve hızlı virajlara sahipti. Sebastien Loeb bu başarısıyla ard arda altıncı Meksika Rallisi’ni kazanmış oldu. Sébastien Loeb’ün Sekiz dünya şampiyonluğu bulunuyor .

WRC Meksika Rallisi Genel Klasmanı

Sıra       Pilot                         Otomobil            Lastik                                  Zaman

1.         Sebastien Loeb         Citroen                Michelin                              4:15.32.7

2.         Mikko Hirvonen        Citroen                Michelin                                   + 42.4

3.         Petter Solberg           Ford                    Michelin                                 + 2.11.4

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...