Şampiyonlar Kupalarına Kavuştu

 

İstanbul Otomobil Kulübü / İSOK tarafından düzenlenen 2011 İstanbul Ralli Kupası’nın ödülleri 8 Şubat Çarşamba günü düzenlenen organizasyonla sahiplerini buldu.

Aynı zamanda organizasyonun da sponsoru olan VIA/PORT Crowne Plaza Hotel’de düzenlenen ödül gecesine, şampiyonada mücadele eden yarışmacılar, takımlar ve basın mensupları katıldı. Yoğun bir katılımın dikkat çektiği gecede, dereceye giren ekipler, uzun zamandır bekledikleri kupalarına kavuştu.

Bu yıl ki şampiyonaya GP Garage tarafından hazırlanan Citroen C2 ile katılan Murat GÜNARSLAN – Erhan ARIKAN ikilisi, gösterdikleri üstün performansla şampiyonanın en çok dikkat çeken isimlerinden biri olmayı başarmıştı.

Dünya devi ağ ürünleri markası INTELLINET’in Türkiye Distribütörü Mars Bilgisayar’ın ana sponsorluğunda; Poşetsan, UNIFREE ve MOBILTRUST’ın desteğiyle şampiyonaya katılan Murat GÜNARSLAN – Erhan ARIKAN ikilisi; şampiyonayı mücadele ettikleri Sınıf 6’da Üçüncü sırada tamamladı.

Şampiyonanın son yarışında mekanik sorunla yarışa veda eden ve puan kaybeden ikili, çok iddialı oldukları organizasyonda, üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı.

Murat Günarslan, “Hedefimiz Sınıf 6 Birincisi olarak şampiyonayı tamamlamaktı. İlk yarışta çok hızlı olsak da, 2. ve 3. yarıştaki şanssızlıklar puan kayıplarına neden oldu. Her şeye rağmen şampiyonanın en dikkat çeken ekiplerinden biri olmak ve çok iyi etap zamanlarına imza atmış olmak, bizi teselli ediyor. İSOK her zamanki gibi çok başarılık bir organizasyona imza attı. Birçok isim özveriyle organizasyon için ter döktü. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. 2012 yılında öncelikli hedefimiz ulusal şampiyona ve ardından yine İstanbul Şampiyonası’nda mücadele etmek.” dedi.

Abdülkadir YEŞİLYURT

1987 yılında Niğde de doğdu. İlköğretim ve liseyi Amasya’da tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2007 yılında Marmara üniversitesine kabul edildi. 2010 yılında Marmara Üniversitesi’nden otomotiv öğretmeni olarak mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde “Silindir basınç değişiminin titreşim üzerine etkileri” konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor. İngilizce bilen Yeşilyurt; otomotivin tarihi gelişimi, içten yanmalı motorlar ve araçlarda arıza teşhisi konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...