Rallide Heyecan Eskişehir’de Devam Ediyor

Geçen yılın Türkiye Ralli Bayan Pilotlar ve Sınıf 5 Birincisi Simin Bıçakçıoğlu, sezonun ikinci startını Eskişehir’de alıyor. Neo Motorspor adına yarışan genç pilot, Balkan Ralli Şampiyonası’nın da ilk yarışı olan Battalgazi Rallisi’nde Mitsubishi Lancer EVO8  ile mücadele edecek.

1990’lı yılların sonuna kadar devam eden Balkan Ralli Şampiyonası, 04-05 Mayıs’ta Eskişehir’de organize edilecek olan Battalgazi Rallisi’yle yeniden başlıyor. 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Espark sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, Balkan Ralli Şampiyonası haricinde, Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası’na puan verecek.

2012 sezonunu Türkiye Ralli Bayan Pilotlar ve Sınıf 5 birincisi olarak tamamlayan başarılı genç pilot Simin Bıçakcıoğlu da, bu zorlu rallide Neo Motorsport adına start alacak. Co-pilotluğunu yine Afşin Baydar’ın yapacağı Simin, MeCrea, P Line Visual, Hayaller Gerçektir ve A&S Transport desteğinde Mitsubishi Lancer EVO8 ile mücadele edecek. Neo Motorspor’un diğer otomobili Renault Clio Ragnotti ile start alacak olan tecrübeli pilot Adil Küçüksarı da Gürkal Menderes ile sınıf 8 birinciliğinin en güçlü adayı olarak Eskişehir’de direksiyon başına geçecek…

Sezonun en yüksek katılımlı rallisi olması beklenen yarış, 4 Mayıs Cumartesi günü 17:30′da Espark AVM’den verilecek sembolik start ile başlayacak. Ekipler Pazar sabahı saat 08:00’den itibaren Espark, KYK ve Banaz etaplarını 3’er kez geçerek toplamda 99 km. özel etap kat edecekler. Yarışın finiş seramonisi ve ödül töreni de 5 Mayıs Pazar günü 17:30′da yine Espark AVM önünde olacak.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir