Proton R3 Takımından Yeni Bir Zafer!

Geçtiğimiz hafta sonu 14-15 Eylül tarihlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da Malezya Super Series Round 4 yarışı koşuldu. Malezya Super Series yarışlarının dördüncü bacağına pek çok otomobil üretici markası katıldı ve sponsor oldu.

14 Eylül Cumartesi günü antreman ve sıralama turları koşuldu, 15 Eylül Pazar günü ise final yarışı koşuldu. Otomobillerin oldukça çekişmeli geçirdiği heyecan ve adrenalin dolu etapların olduğu yarışı Proton’un resmi yarış takımı olan ‘Proton R3 Takımı’ zaferle tamamladı. Kazandığı zaferlere bir yenisini daha ekleyen Proton R3 Takımı başarısını ekip olarak kutladı.

Proton’un ana sponsoru olduğu Proton R3 Takımının kaptanlığını bugüne kadar sayısız dereceye imza atmış ve aynı zamanda usta bir eğitmen olan Tengku DJAN yapıyor. Proton R3 Takımı kaptanı Tengku DJAN tarafından yapılan açıklamaya göre; ”Proton’un Motor Sporlarındaki iddiası her geçen yarışta bir kez daha gözler önüne seriliyor ve artık özellikle Uzak Doğu’da yapılan yarışlarda örnek alınan lider bir takım haline geldik.” şeklinde ifade edildi.

Tengku DJAN konuşmasını; ” Proton R3 Takımı olarak gerek Rally, gerekse Formula 1 pist yarışlarında Asya-Pasifik bölgesinde kendimizi kanıtladık. Hedefimiz Avrupa’da ve diğer bölgelerde düzenlenen yarışlarda da kendimizi göstermek.” şeklinde tamamladı ve ayrıca drift yarışlarında da yeni başarılara imza atmayı hedeflediklerini ekledi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir