Proton Motor Sporları Başarıya İmza Attı

Malezya Super Series Şampiyonasının 5. ve son etabı 02 – 03 Kasım 2013 tarihlerinde Malezya’nın uluslararası Formula 1 pisti olan Kuala Lumpur şehrindeki SEPANG F1 CIRCUIT’de koşuldu. Oldukça çekişmeli geçen yarışta pilotlar tüm tecrübe ve yeteneklerini ortaya koydular. Yarışı Proton Motor Sporları Ekibi olan R3 pilotları kullanmış oldukları Proton Satria Neo R3 araçları ile kazandılar. Proton Motor Sporları ekibi R3 kazanmış oldukları bu zafer ile aynı zamanda da toplamda 5 etaptan oluşan Malezya Super Series Şampiyonasının tüm etaplar genel klasmanındaki şampiyonu oldu.

Proton Motor Sporları ekibi R3’ün takım lideri Tangku DJAN mikrofonlarımıza kazanmış oldukları çifte zaferden dolayı memnuniyetini dile getirdi ve sahip oldukları yüksek motivasyon ile Proton Teknolojisi sayesinde yeni başarılara imza atmak üzere çalışmalara ara vermeksizin devam edeceklerini ifade etti.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir