NG Rally Team üçte üç yaparak liderliğini sürdürdü

NG Rally Team, 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan Oyak-Renault 38. Yeşil Bursa Rallisi’nde yarıştı. 25 ekipten 15’inin tamamlayabildiği zorlu yarış sonrasında NG Rally Team adına yarışan Burak Çukurova/Ünal Tezel ikilisi üçte üç yaptı ve bir kez daha Sınıf 3 birinciliğine ulaştı.

Bu yıl 38. kez düzenlenen ve 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı olan,Oyak-Renault Yeşil Bursa Rallisi 06 Temmuz Cumartesi günü Oyak-Renault Otomobil Fabrikalarıönünden verilen startın ardından, Kültürpark içerisinde oluşturulan ve seyircinin yoğun ilgisi altında koşulan Bursa Büyükşehir Belediyesi seyirci özel etabı ile başladı.
Cumartesi günü gerçekleştirilen yarışların ardından pazar sabahı07.30’da tekrar direksiyon başına geçen ekipler, yarışın ikinci gününde Tuzaklı, Soğukpınarve Kirazlı özel etaplarınıüçer kez geçerek saat Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumuna ulaşmak için ter döktüler. 25 ekipten 15’inin tamamlayabildiği zorlu mücadele sonunda NG Rally Team adına yarışan Burak Çukurova/Ünal Tezel ikilisi 3’te 3 yaparak bir kez daha Sınıf 3 birinciliğine ulaşarak Sınıf Birinciliği’ndeki liderliğini sürdürdü.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...