Intercity’den Başakşehir Futbol Kulübüne 20 Otomobil

Trafik güvenliğinden güvenli sürüşe, 2. el satışından filo kiralamaya, otomobil müzesinden motorsporlarına kadar vermiş olduğu hizmetlerle otomobilin merkezi konumunda bulunan Intercity, 2016-2017 sezonunda başlattığı İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü sponsorluğunu 2020-2021 sezonu sonuna kadar sürdürecek anlaşmayı imzaladı.

Sponsorluk sözleşmesinin yenilenmesi ve bu kapsamda futbol takımı oyuncuları ile idari kadronun kullanımı için tahsis edilen 20 adet Renault Megane otomobil, düzenlenen törenle Başakşehir Futbol Kulübü yetkililerine teslim edildi. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın ev sahipliğindeki törene İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Teknik Direktör Abdullah Avcı ile birlikte takım kaptanı Emre Belözoğlu, Arda Turan, Emmanuel Adebayor, Volkan Babacan ve Edin Visca olmak üzere tüm futbolcular katıldı.

Törende bir konuşma yapan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Intercity olarak spora katkı sağlamanın ana felsefelerinden biri olduğunu dile getirerek “Intercity ailesi olarak spora ve sporcuya büyük önem veriyoruz. Elbette ilgi alanımız ve ticari faaliyetlerimiz nedeniyle sporda motorsporları öne çıkıyor. 2013 yılında İstanbul Park Pisti’nin işletmesini devraldığımızda ilk işlerimizden biri, kendi spor kulübümüzü kurmak oldu. Yıl içerisinde farklı motorsporları kategorilerinde birçok yarış düzenliyoruz. Bunlara, yine kendi çabalarımızla başlattığımız ve her geçen gün kapsamını büyüttüğümüz ‘tek marka kupaları’nı da ekleyebiliriz” dedi.

Ak, Intercity Istanbul Park’ın işletmesini devraldıktan sonra pistin yılın 300 günü ulusal ve uluslararası etkinliklerle aktif kullanılır hale getirdiklerini de kaydederek “İstanbul Park Pisti Formula 1’siz olmaz. Cumhurbaşkanımızın da desteğiyle takvime alınmaya hazırız” diye konuştu.

Futbolun dünyanın en popüler sporu olduğunu ifade eden Vural Ak, “Bu bağlamda; geçmişte bazı kulüplere katkıda bulunmuştuk. Başakşehir Futbol Kulübü’ne olan desteğimiz de 3. yılına girdi. Adından gururla söz ettiğimiz, başarılarıyla onurlandığımız Başakşehir Futbol Kulübü’nün yanında olmak bizleri mutlu ediyor.

İnanıyorum ki hem Başakşehir Futbol Kulübü markası hem de Intercity daha uzun yıllar bu birlikteliği sürdürecekler ve marka değerlerini daha da yukarıya taşıyacaklardır” şeklinde konuştu.

Gümüşdağ “Formula 1 Gelsin, Biz de Şampiyon Olalım’’

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ da Intercity markasının Başakşehir Futbol Kulübü ile çok ortak yönleri olduğuna vurgu yaparak “Bunların başında da kurumsallık, şeffaflık ve dinamiklik geliyor. Bizim açımızdan bakarsak kulüp yönetimi, teknik heyet ve futbolcular olarak kuruluşumuzun daha 4’üncü yılında 100 yıllık geçmişe sahip takımlarla bir yarış içerisindeyiz. Kısa zamanda bu noktaya ulaşmak hiç de kolay değil. Ve her yıl da bu mücadeleyi verebilecek güçte olduğumuzu gösteriyoruz. İnşallah bu sene burada, Formula 1 pistinde startı verelim ve bizde bu sezonu şampiyon olarak tamamlayalım” dedi.

Törenin ardından Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ve Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Vurak Ak’ın kullandığı spor otomobille pistte hız denemesi de yaptılar. Başakşehirli futbolcular da piste çıkarak tecrübeli yarış pilotlarının idaresindeki Caterham ve Porsche araçlarıyla Intercity Istanbul Park performansını deneyimlediler.

 

H. Hüseyin YAYLA

Hüseyin Yayla Kimdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir