Harley-Davidson’ın Yeni Efsaneleri Yola Çıktı!

Harley-Davidson 2014’e yepyeni bir touring motosiklet anlayışıyla giriyor. Ayrıca yenilenen Fat Bob Styling, yeni CVO Softail Deluxe ve Standart ABS ile gelen Sportster modelleri göz dolduruyor.

Dünyanın efsanevi motosiklet ve aksesuarları markası Harley-Davidson, sürüş deneyimini her yönüyle geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Project RUSHMORE kapsamında geliştirdiği 2014 model yeni Touring modelleri ile üç tekerlekli Trike ve Custom Vehicle Operations™ (CVO) serisi modellerini motosiklet tutkunlarının beğenisine sundu.

Dört senelik yoğun bir ürün geliştirme programı olan Project RUSHMORE kapsamında geliştirilen yeni Touring modelleri; kaliteli ses, Bluetooth® erişimi, sesli kontrol ve yanıt, GPS Navigasyon, dahili haberleşme desteği ve CB iletişimini tek bir modül içerisinde bir araya getiren Boom! ™ Box bilgi-eğlence sistemi, Daymaker™ LED farlar, ayrı çıkışlı havalandırmaya sahip yeni grenaj ve Twin-Cooled™ High Output Twin Cam 103™ güç aktarma ünitesi ile Touring’de yeni bir dönem başlatıyor.

Project RUSHMORE Harley-Davidson Touring Modellerini Yeniden Tanımlıyor

Harley-Davidson, sürüş deneyimini her yönüyle geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Project RUSHMORE ile 2014 serisi Touring ve Trike modellerini Harley tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Project RUSHMORE’un baştan sona Harley tutkunları tarafından yürütülen bir ürün geliştirme süreci olduğunu belirten Harley-Davidson Motosiklet Planlama Direktörü Scott Habegger; “Harley tutkunları ile birlikte hareket ederek hazırladığımız Project RUSHMORE modellerimizi geliştirme ve yenileme konusunda son derece önemli bir adım. Project RUSHMORE sonucunda da 2014 için gerçekten inanılmaz motosikletler geliştirdik” dedi.

Project RUSHMORE, Harley-Davidson Touring ve üç tekerlekli Trike motosikletleri için akıllı ve teknolojik yenilikleri kullanıcılarına sunuyor. Bu gelişmeler Harley tutkunları tarafından dört bölüme ayrılıyor:

Kontrol: İyileştirilen Daymaker™ LED veya İkili Halojen Aydınlatma, Reflex™ ABS’li Bağlantılı Frenler ve Twin-Cooled™ High Output Twin Cam 103™ ve High Output Twin Cam 103™ güç aktarma organları sürücü güvenini ateşliyor.

Bilgi-Eğlence Sistemi: Yeni renkli-ekran Boom!™ Box bilgi eğlence sistemleri; kaliteli ses, Bluetooth® bağlantısı, sesli kontrol, sesli yanıt sistemi, GPS navigasyon, dahili haberleşme desteği ve CB iletişimini tek bir modül içerisinde bir araya getiriyor.

His: Daha fazla konfor için yeni ayrı çıkışlı havalandırmaya sahip yarasa kanatlı grenajdan geliştirilmiş yolcu oturma alanına kadar aerodinamik ve ergonomik dokunuşlarla karşımıza çıkıyor.

Tarz: Yeniden şekillendirilen Tour-Pak® ve kullanışlı One-Touch tasarım elemanlarına sahip yan çantalar, sadeleştirilmiş çamurluklar, hafif döküm alüminyum jantlar ve hassas el kontrol anahtarları ile tutkunlarına birçok yenilik sunuyor.

Harley-Davidson Tutkunlarını Heyecanlandıracak Diğer Yenilikler;

Daha Koyu ve Daha Sert: Harley-Davidson® Fat Bob®

Harley-Davidson Styling tarafından tasarlanan ve ikili ön farlarından güçlü lastiklerinin dolgun dişlerine kadar her zamankinden daha iddialı bir görünüme sahip olan 2014 model Harley-Davidson® Fat Bob®, soğukkanlı ve otoriter duruşuyla yollarda hakimiyet kuruyor. Yeni Fat Bob®’da gömülü çift halkaya sahip LED arka far ile çapraz kesim arka çamurluk öne çıkan özellikler arasında yer alıyor.

Yenilenmiş fren ve anahtar sistemine sahip 2014 model Harley-Davidson Sportster® modelleri ile özgürlüğü daha yakından hissedin!

ABS’nin güven veren kontrolü Iron 883™ dışında tüm 2014 Harley-Davidson Sportster® model motosikletlerde artık standart donanım olarak geliyor. Sekiz modele sahip Sportster serisi, güncelleştirilmiş el kontrol kumandaları ve fren parçaları, iyileştirilmiş servis erişimi ve standart H-D® Akıllı Güvenlik Sistemi ve yakınlığa duyarlı hands-free emniyet anahtarıyla yeni anahtar girişsiz kontak gibi özellikleri kullanıcılarına sunuyor.

Daha Fazla Stil, Daha Fazla Lüks ve Daha Fazla Teknoloji: Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations (CVO)™

Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations (CVO)™ dört özel üretim modelle fabrika custom motosikletini tamamen farklı bir lüks, performans ve stil seviyesine taşıyor. Yeni CVO™ Softail® Deluxe modelini nostaljik stili “convertible” özellikleriyle birleştirerek yüksek kapasiteli touring motosikletini bir cruiser haline getiriyor. Project RUSHMORE kapsamında sürüş deneyiminin tüm yönlerini iyileştirmek ve touring motosikletçilerin beklentilerini gerçekleştirmek üzere baştan yaratılan 2014 model CVO™ Road King® ve CVO™ Ultra Limited modelleri de yeni özellikleriyle benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Bir custom Softail chopper olan, uzun ve alçak görünümlü CVO™ Breakout™ da yeni jantları ve üç farklı boya tasarımıyla göz kamaştırıyor. Ayrıca Twin Cam 103™ güç aktarma organı artık tüm Harley-Davidson Dyna ve Softail® serilerinde standart donanım olarak geliyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir