Gran Turismo®6 Demosu 2013 Goodwood Hız Festivalinde Sahneye Çıkıyor

Gran Turismo® yapımcısı Polyphony Digital Inc. popüler sürücülük etkinliği ile ortaklık anlaşması imzaladı

PlayStation®3 için merakla beklenen Gran Turismo®6 oyununun demo sürümü bu yılın Goodwood Hız Festivalinde (11-14 Temmuz) ilk defa sahneye çıkacak. 185 binden fazla insanın katılımıyla kendi türünde açık ara dünyadaki en büyük sürücülük etkinliği olan Hız Festivali, ‘Gerçek Yarış Simülatörü’ne ait son gelişmelerin sergilenebilmesi için sürücülük ve motor sporları tutkunlarından oluşan mükemmel bir ortama zemin hazırlıyor. Daire biçimindeki Gran Turismo® ‘yarış kapsülleri’, oyun bu sene sonuna doğru satışa çıkmadan önce insanların yeni demoya göz atabilmeleri için heyecan dolu Goodwood Park’ta çeşitli noktalara yerleştirilecek.

Gran Turismo, 1998’de yayınlandığından bu yana 70 milyondan fazla satarak PlayStation tarihindeki en büyük oyun serisi haline geldi. Gran Turismo 6’nın yıl sonuna doğru satışa çıkacağını henüz açıklayan, oyunun efsanevi yaratıcısı ve Polyphony Digital Inc geliştirici başkanı Kazunori Yamauchi, meraklı Goodwood seyircisi önünde yeni oyunlarını sergilemek istediklerini belirtti.

Ortaklıkla birlikte GT6™ ‘kapsülleri’ Goodwood Hoteli’nde, FoS Aile alanında, üyelerin odalarında, Sürücüler Klübü’nde ve medya merkezinde bulunacak. Gran Turismo’nun çok sayıda otomobil üreticisiyle geçmişe dayanan yakın ve yenilikçi ortaklıklarının da getirisi olarak kapsüller ayrıca Nissan ve Alfa Romeo standlarında ve Moving Motor Show’daki Nissan, Mercedes Benz ve Ford alanlarında olacak.

PlayStation’ın en iyi Gran Turismo oyuncularını seçip onları gerçek bir yarış sürücüsüne dönüştürmeyi amaçladığı yenilikçi GT Akademi programındaki partneri Nissan, GT6 demosundaki en hızlı oyuncular için Goodwood’ta bir yarışma düzenleyecek ve kazananları müsabakanın Birleşik Krallık ulusal finallerine götürecek. GT Akademi şu anda PlayStation sahibi herkese çevrimiçi olarak açık. İlaveten, bir önceki iki GT Akademi mezunu, 2013 Le Mans 24 Hours yarışında genel sıralamada ilk 10 ve sınıf bazında dördüncülük elde etti. ‘Joker’ etkinlik Nissan Moving Motor Show’da düzenlenecek ve her gün bir kişi Akademinin bir sonraki ayağına bilet kazanacak.

Kazunori Yamauchi de 2013 Goodwood Hız Festivali ziyaretçilerinden biri olacak. Hevesli bir amatör yarışçı olarak Yamauchi-san, tulumunu ve kaskını giyerek çok sayıda göz alıcı araçyla ünlü tepe tırmanışı parkurunda adrenalin dolu yarışlara katılacak. Mükemmeliyetçi olmasıyla bilinen Yamauchi-san’ın direksiyon başındaki deneyimlerinin, Gran Turismo 6’da yer alması beklenen 1200 araçdan bazılarında iyileştirmelere yol açacağından şüphemiz yok!

Additional notes:

About the Gran Turismo® Franchise
Gran Turismo® celebrates its 15th anniversary in 2013, having first appeared internationally in 1998. The multi-award-winning franchise has been the most successful ever for PlayStation®, and in 2013 it also surpassed worldwide sales of 70 million units. Various iterations of Gran Turismo have been created for PlayStation®, PlayStation®2 computer entertainment system, PlayStation®3 and PSP™ (PlayStation® Portable), and have always been regarded as the best and most authentic driving simulators ever created due to true-to-life graphics, authentic physics technology and design. Since the inception of Gran Turismo, famed creator Kazunori Yamauchi and Polyphony Digital Inc. in Japan have revolutionized the racing category as we know it today. His offerings provide the most realistic driving simulation in the industry and a unique medium for automotive manufacturers to showcase their products. Gran Turismo®5, the latest iteration of the game, was released on 24 November, 2010 and has sold 10 million units worldwide.

About Sony Computer Entertainment Europe Ltd
Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), based in London, is responsible for the distribution, marketing and sales of PlayStation®2 (PS2®) computer entertainment system, PSP™ (PlayStation®Portable) handheld entertainment system, PlayStation®3 (PS3®) computer entertainment system, PlayStation®Vita (PS Vita) portable entertainment system, and PlayStation®Network software and hardware in 109 territories across Europe, the Middle East, Africa and Oceania. SCEE has revolutionised home entertainment since they launched PlayStation® in 1994. PS2® further enhances the PlayStation® legacy as the core of home networked entertainment. PSP® is a handheld entertainment system that allows users to enjoy 3D games with high-quality full-motion video and high-fidelity stereo audio. PS3® is an advanced computer system, incorporating the powerful Cell Broadband Engine and RSX processors. PS Vita is an ultimate portable entertainment system that offers a revolutionary combination of rich gaming and social connectivity within a real world context. SCEE also delivers the PlayStation® experience to open operating systems through PlayStation®Mobile, a cross device platform. SCEE also develops, publishes, markets and distributes entertainment software for these formats, and manages the third party licensing programs for the formats in these territories.

Gran Turismo, GT6, PlayStation, PS4, PS3, PS2,PSP, and PS Vita are registered trademarks or trademarks of Sony Computer Entertainment Inc. All other trademarks are property of their respective owners.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir