“GP Garage MyTeam”, Ralli Şampiyonası’nda Yokohama Lastikleri ile Başarıya İmza Attı

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Ege Rallisi, 6-7 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleşti. Yüksek kalitesi ve üstün teknolojisi ile dünya çapında tercih edilen YOKOHAMA lastikleri ile yarışan “GP Garage MyTeam” takımı İzmir’den kupa ve puanlarla döndü.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 4 ekiple birlikte start alan GP Garage MyTeam yeni sezondaki başarılarına Yokohama lastikleri ile imza attı.

Yokohama’nın üstün teknoloji ürünü silik çapraz katlı lastiklerden radyal patika&çakıl şartlarında kullanıma uygun yüksek performanslı A006T modeli ile yarışan ekipte en iyi sonucu Hakkı Ağaoğlu-Nehir Yılmaz ikilisi elde etti. Mitsubishi Lancer EVO9 ile yarışan ekip, yarışı genel klasmanda 6. Sırada tamamlarken, sınıf3’te üçüncü olmayı başardı. Nehir Yılmaz, yarışın En İyi Bayan Co-pilot Kupası’nı da kazandı.

Büyük bir çekişme ve heyecanın yaşandığı 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı Ege Rallisi’nde 35 ulusal, 5 historic, 19 Tosfet Kupası ve 6 Ege Kupası olmak üzere toplam 65 ekip, 327,88 km uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda, 2 kısım ve 8 özel etap üzerinden mücadele etti.

GP Garage MyTeam, Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki mücadelesine 5-6 Mayıs’ta yapılacak Eskişehir Rallisi’yle devam edecek.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir