Go Motorsports Hockenheimring İle Devam Ediyor

GO Motorsports, PORSCHE AG. tarafından organize edilen Porsche Super Sports Cup Almanya ve yine resmi bir PORSCHE AG. organizasyonu olan PORSCHE Cup Challenge Batı Avrupa‘da %100’ü Türk olan bir takım ve son versiyon dört adet PORSCHE GT3 Cup yarış otomobili ile ülkemizi temsilen yarışıyor. Takım bu hafta sonu, 01-02 Haziran tarihlerinde Almanya’da Hockenheimring pistinde Porsche Super Sports Cup Almanya  serisinin ikinci yarışında start alacak.

Nisan ayında düzenlenen Macaristan yarışı ile sezona başlayan GO MOTORSPORTS, dört adet son versiyon PORSCHE GT3 Cup yarış otomobili ile ülkemizi temsil edecek. Pilot kadrosu ise yine Türkiye’nin başarılı pist pilotları Arif SUYABATMAZ, Cenk CEYİŞAKAR, Cengiz OĞUZHAN ve Yadel OSKAN’dan oluşuyor.

Formula 1 yarışlarına da uzun süre ev sahipliği yapan Ren vadisinde bulunan Hockenheimring yarış Pisti 1932’den beri faaliyet gösteriyor. 2002 yılında büyük bir inşa ile yenilenen pist, 4.574 Kilometre uzunluğunda ve 17 virajı bulunuyor. Cumartesi günü yerel saat ile 12:10’da yapılacak sıralama turlarının ardından piste giden misafirler Porsche otomobiller ile bu özel pistte tur atma şansı yakalayacaklar. Pazar günü yarış 12:35’de başlayacak ve 30 dakika sürecek. Hafta sonu ayrıca 2 saat sürecek Porsche Super Sport Cup dayanıklılık yarışı yapılacak.

Takım direktörü ve pilotu Cenk Ceyişakar yarış öncesi şunları söyledi: “Hockenheimring güzel bir pist ve Almanya’da yarışmak her zaman keyifli. Programımızda olan ama katılamadığımız Nürburgring yarışını kaçırdığımıza üzgünüz. Bu hafta sonu rakiplerimize karşı sezona geç başlama dezavantajımızı test ve ısınma turlarında atıp iyi yarıştan bir derece ile dönmek istiyoruz. “

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir