F1’de Heyecan Belçika’da Devam Ediyor

Naklen ve HD Keyfiyle D-Smart’ta!

Formula 1, ilginç bir yarışa sahne olan Macaristan GP’sinin ardından Belçika GP’si ile yaz tatili sonrası devam ediyor. Geçiş zorluklarıyla bilinen Spa-Francorchamps pistinde gerçekleşecek olan mücadele, 24 Ağustos Cumartesi ve 25 Ağustos Pazar günü, 77. kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’den Formula 1 tutkunlarıyla buluşacak.

Formula 1 heyecanı kaldığı yerden D-Smart’ta izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Takımların stratejisini ön plana çıkaran Macaristan GP’sinin ardından yapılacak Belçika GP’si, hafta sonu D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de meraklısıyla buluşacak.
Macaristan GP’sin de mucize yaratan İngiliz pilotu Lewis Hamilton, Belçika GP’sinde!

’Kazanmam tam anlamı ile bir mucize olur” diyen ve o mucizeyi gerçekleştiren Mercedes’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, hem yeni takımı hem de kendi adına bu sezonun ilk birinciliğini yakalamıştı. Pilotlar klasmanında ikinci sıradan üçüncü sıraya gerileyen Alonso, üçüncü sıradan ikinci sıraya ilerleyen Raikkonen, liderliğini zorlansa da koruyan Vettel ve diğer pilotların yer aldığı F1’de, rekabet dolu bir hafta sonu yaşanacak.

Formula 1’in lastik tedarikçisi Pirelli’nin, orta hamurun yanında sert hamuru da piste süreceği 7.004 kilometre uzunluğundaki Spa-Francorchamps pisti, yüksek hız ve çabuk hızlanma özelliğiyle ünlü Eau Rouge virajı ile birlikte hava koşullarının da çabuk değişmesi ile biliniyor.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nı kaçırmamak için tek yapmanız gereken D-Smart, 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD karşısına geçmek ve kemerleri bağlamak…

Program Tarih Saat Kanal

Formula 1 Antrenman Turları 24 Ağustos 12.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Sıralama Turları 24 Ağustos 15.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Özel 25 Ağustos 14.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Yarış 25 Ağustos 15.00 Smart Spor / Smart Spor HD
Formula 1 Özel 25 Ağustos 17.00 Smart Spor / Smart Spor HD

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir