F1 DünyasıMonaco’da Yarış Sporları Tutkunları D-Smart’ta Buluşuyor!

Formula 1 dünyasının bu hafta sonundaki Monaco seferi yine sadece D-Smart’ta.Sezonun 6. yarışı Monaco GP’nin antrenman turları 25 Mayıs Cumartesi saat 12.00’da, sıralama turları ise aynı gün saat 15.00’da D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de ekrana gelecek. 26 Mayıs Pazar günü yarış öncesi saat 14.00 ve sonrası 17.00’da “Formula 1 Özel” ve saat 15.00’da da Monaco GP yine D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart, izleyicilerini dünyanın en heyecan dolu sporlarından Formula 1 ile buluşturmaya devam ediyor.

Zirve mücadelesi şekilleniyor, pilotlar vites yükseltiyor!

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun altıncı yarışı Monaco’da koşulacak. Sebastian Vettel, Kimi Raikkonen ve Fernando Alonso’nun ilk 3 sırada yer aldığı genel klasmanda, Monaco’da kimin kazanacağı merakla bekleniyor. Massa ve Hamilton da Monaco’da zirvede yer alarak üst grupla aralarındaki puan farkını kapatmak hedefinde.

F1’in en prestijli pistindeki kıyasıya mücadele D-Smart’ta!

Tüm pilotların kazanarak isimlerini unutulmazların arasına eklemeyi hayal ettiği Monaco Pisti, Monte Carlo sokaklarının estetiği ile yüksek konsantrasyonun elzemliğini birleştiriyor. Araçların maksimum yere basma gücü ile yarıştığı ve geçişlerin oldukça zor olduğu pistte sıralama turları çok büyük önem taşıyor. Formula 1’in en zorlu pistlerinden biri olarak kabul edilen Monaco Pisti’nde bugüne dek 6 kez galibiyete ulaşan Ayrton Senna ve bu başarıyı 5 kez göstermiş olan Michael Schumacher gibi efsanelerin dahi yarış dışı kalmasına neden olan pistin en yavaş alınan virajı Loews, ayağın en heyecanlı stratejik noktasını oluşturuyor. 3 bin 370 km uzunluğunda olan Monaco Pisti’nde pilotlar 78 tur atacak.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir