F1 Avrupa’ya Ayak Basıyor

PİSTLERİN KRALLARI KOZLARINI D-SMART’TA PAYLAŞIYOR!

Formula 1 dünyasının bu hafta sonundaki İspanya çıkarması yine sadece D-Smart’ta.

Sezonun 5. yarışı İspanya GP’nin antrenman turları 11 Mayıs Cumartesi saat 12.00’da, sıralama turları da aynı gün saat 15.00’da D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de ekrana gelecek. 12 Mayıs Pazar günü sırasıyla saat 14.00 ve 15.00’da ise “Formula 1 Özel” ve İspanya GP yine D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’de izleyiciyle buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart, izleyicilerini dünyanın en heyecan dolu sporlarından Formula 1 ile buluşturmaya devam ediyor. Red Bull’dan Vettel’in kazandığı Bahreyn GP’si ile birlikte F1’in okyanus ötesi turu sona ermiş oldu. Takımlar İspanya GP ile Avrupa’ya merhaba diyecek.

Dünyanın en hızlı pilotları İspanya’da, yarışlar D-Smart’ta!

Avustralya, Malezya, Çin ve Bahreyn’de keyifli, çekişmeli, bol geçişli ve farklı stratejik hamleleri izlediğimiz yarışların ardından; Formula 1’de heyecan İspanya’da devam ediyor. İlk dört yarışta Lotus, Red Bull ve FERRARI takımlarından üç dünya şampiyonu Raikkonen, iki kez Vettel ve Alonso galibiyete ulaşmıştı. İspanya’nın Barselona kentindeki Katalunya pisti, sezonun beşinci yarışına ev sahipliği yapacak.

Katalunya sezonun en belirleyici pistlerinden biri

Geçiş yapmanın oldukça zor olduğu 4.655 kilometre uzunluğundaki Katalunya, hızlı ve uzun virajlarıyla otomobilleri aerodinamik anlamda sorgulayan bir pist. Genel anlamda Katalunya’daki otomobillerin performansı sezonun geri kalan bölümü için bir gösterge teşkil ediyor. Ayrıca Avrupa sezonun ilk yarışı olması itibariyle, takımların ilk büyük güncelleme paketlerini de Barselona’da piste sürmesi bekleniyor.

 

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir