Audi’den DTM’de 9’uncu Zafer

Audi Sport Team  Phoenix pilotu Mike Rockenfeller, DTM 2013 Yarışları’nda Hollanda’nın Zandvoort  kentinde sezon öncesi son yarışta zaferini ilan etti. Schaeffler Audi RS 5 DTM  aracı ile yarışan Alman pilot, Audi’ye DTM’de son 7 yılda 5’nci, toplamda da  9’uncu birinciliğini de getirdi

Hollanda’da  Zandvoort Pisti’nde 41 bin izleyicinin önünde gerçekleşen yarışa, Mike  Rockenfeller, piste pilotlar kategorisine birinci çıktı. Nefes nefese geçen  yarış sonrasında da 30 yaşındaki pilot, en yakın rakibine 26 puan fark atarak,  Almanya’nın Hockenheimring’de gerçekleşecek sezon son yarışı öncesinde zaferini  ilan etti. Audi’de toplandığı 325 puan ile fabrika takımları sıralamasında da  birinci oldu.

Audi’nin DTM’de  aldığı 9’uncu galibiyet ile ilgili konuşan Audi A.G Yönetim Kurulu Başkanı  Rupert Stadler, “Bu zafer ile son 7 yılda, 5’inci zaferimizi de elde ettik.  Böylece Vorsprung Durch Technik felsefemiz ile RS modellerimizin gücünü de bir  kez daha tescilledik” dedi.

Dr. Abdullah DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir